13 מתנות לבר מצווה – מתנות ערכיות ומקוריות

ניווט מהיר

כאשר הבן שלכם מגיע למצוות הגיע הזמן לתת לו 13 מתנות לבר מצווה על מנת לחגוג עם המנהג הזה את הגיעו של הבן לגיל בגרות.  מתנות לבר מצווה לא חייבות להיות עול כלכלי, אלא יכולות להיות מתנות סמליות וערכיות אשר כל אחת תסמל משהו עבור הנער המתבגר.

 

13 מתנות לבר מצווה – רעיונות למתנות סמליות

עוד מתנות שניתן לרכוש עבור הנער המתבגר במסגרת המנהג המקסים הזה שנקרא 13 מתנות לבר מצווה הוא תיק נשיאה עבור התפילין ועבור הטלית החדשה שלו. ישנם מגוון רב של תיקי נשיאה מהודרים העשויים מחומרים שונים כמו למשל תיק נשיאה קטיפתי או תיק נשיאה מפלסטיק. על התיק ניתן לרקום את השם של הנער על מנת שכולם ידעו למי שייך התיק עם התכולה שלו במידה וימצאו אותו במקום כלשהו וגם יהיה ניתן להשאיר את התיק נשיאה בישיבה או בבית הכנסת מבלי כל חשש שיקחו לנו את ציוד התפילה.

בהגיעך לגיל המצוות – תפילה להנחת תפילין

כאשר הנער מגיע לגיל המצווה אחת המצוות בהן הוא מחוייב כעת היא מצוות תפילה להנחת תפילין בכל יום. בפעמים הראשונות ולעיתים אך בשנים הראשונות הנחת התפילין של היד וכריכתן סביבה יכולה להיות מלאכה קשה שהנער מסתבך איתה ובגללה לא ירצה להניח תפילין. על מנת לעזור לו ולאחר כריכת תפילין של היד סביבה היא תישאר מהודקת ניתן לרכוש לו את אות, אוחז התפילין, שמהדק את הרצועות לידו של המתפלל בצורה נוחה ומהדורת ומסייע לו להתרכז בתפילה להנחת תפילין ולא באיך שהרצועה נראית על היד שלו. הדבר עוזר רבות בשלבים הראשונים של הנחת התפילין וגם לאחר מכן עוזר לנו להתרכז בתפילה ונראה נהדר על היד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר