חרדה בקרב גברים – לא לסבול, אלא לטפל ולהתמודד

ניווט מהיר

חרדה היא מצב שבו מי שחווה אותה – עלול לסבול מחשש אמיתי וקיומי, בשל תופעות או נסיבות שיכולות להיות יומיומיות. ישנם הרבה מאד סוגים של חרדה המאפיינים אנשים בוגרים, בני נוער או ילדים. החרדות יכולות להמתפתח עם הזמן, או שהן מושרשות באותו אדם ממש מלידתו. אירועים טראומתיים שאנשים חווים יכולים להשאיר בהם חותם ארוך בדמות חרדה. סממניה יכולים גם כן להיות מגוונים.
חרדה בקרב גברים עונה לאותם כללים. גברים רבים, למשל, מתמודדים עם חרדות בשל אירועים שונים שהם חוו בעת שירותם הצבאי. יש אנשים שלא מסוגלים להסתכל על כלי נשק, אחרים לא יוכלו לצפות בסרט מלחמה או פשע והם בעצם יחוו שוב מחדש את מה שחוו בעצמם, גם אם עברו מאז לא מעט שנים. גברים שסובלים מחרדות עלולים להתקשות במציאת בן או בת זוג. לכן, חשוב לדעת על כך ולהבין איך כדאי להתמודד עם זה.

חרדה בקרב גברים

להתמודד בהצלחה עם חרדה בקרב גברים

על מנת להתמודד, ובתקווה אף להגיע אל אושר גברי, חשוב מאד לדעת על מה שגורם לגבר לחרדה. יש להשכיל להבין ולהכיל זאת, לגשת לנושא בעדינות וברגישות. באותה מידה, חשוב לתת לגבר את ההרגשה שזה בסדר, שאין זו אשמתו ושאפשר לחיות גם עם החרדה חיים מלאים, מספקים, טובים ואיכותיים.
כיום אפשר למצוא אנשי מקצוע מעולם בריאות הנפש שיכולים לסייע להתמודד עם סוגים שונים של חרדות ואפילו להתגבר עליהם לגמרי. במידה ואותו גבר חש חשש או מבוכה לפנות אל איש מקצוע, חשוב לעודד אותו לכך בעדינות. כדאי לספר לו כמה הקלה הוא יכול לחוש בזכות טיפול פסיכולוגי מקצועי, על מנת להתמודד עם החרדה שממנה הוא סובל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
חרדה בקרב גברים

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר