קווים לדמותה של מסגרת טיפולית לילדים – הפנימיה

ניווט מהיר

לא כל הילדים נולדו עם אותן תכונות אופי כאשר חלקם נולדו עם הקושי להסתדר במסגרות. ישנם ילדים שפשוט אינם מסתדרים עם מסגרות ולכל מסגרת אליה הם מגיעים בסופו של דבר הם נפלטים ממנה. לעיתים זה מגיע בשלב מוקדם יחסית במסגרות כמו בתי ספר יסודיים או על יסודיים ולעתים התופעה פוגשת אותם בשלב מאוחר יותר כאשר הם מתגייסים לצבא. לשם כך קיימת מסגרת טיפולית לילדים.

איך בוחרים מסגרת טיפולית לילדים?

על מנת לבחור את המסגרת הטיפולית הטובה ביותר עבור הילדים שלכם קודם כל עליכם לאפיין את הבעיה שלהם בצורה מדוייקת. ללכת ולבחור מסגרת טיפולית לפני שהתייעצתם עם איש מקצוע לא יהיה נכון עבורם ועלול לגרום לנזק. אז לאחר שאפיינתם את הקושי החברתי שלהם מומלץ להתייעץ עם איש חינוך או פסיכולוג חינוכי ולשאול אותו מה לדעתו תהיה המסגרת הטיפולית המיטבית עבור ילדיכם לאור הבעיה שלו כאשר לעיתים זוהי מסגרת סגורה אך בחלק המקרים גם מסגרת פתוחה אליה הילד מגיע למספר שעות שבועיות.

הפנימיות בתור מסגרות טיפוליות לילדים

עבור חלק מאותם ילדים פנימיות עלולות להוות פתרון טוב אך עבור חלק מהם הבעיה עלולה להחריף אם לא מתייחסים אליה בצורה הנכונה. כאשר הילדים מגיעים לפנימיות הם לומדים להכיר בצורה טובה ומעמיקה יותר את המסגרת ואף הופכים לחלק ממנה בדרך כזו או אחרת על ידי קבלת אחריות בביצוע משימות שונות כמו למשל טיפול בחיות של פינת החי או בנייה של חלק מהפנימייה וכדומה. בנוסף לכך שהילדים לומדים להכיר את המסגרת בצורה מעט אחרת מלווים אותם במהלך חייהם בפנימיות צוותים מקצועיים החל ממדריכים, דרך עובדים סוציאליים ועד פסיכולוגים שעוזרים להם גם להסתגל למסגרת אך מעל לכל עוזרים להם להתמודד עם הקשיים היום יומיים שלהם ולהתגבר על תכונות שמגבילות אותם על ידי עבודה אישית וקבוצתית.

 

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר