הסבת מקצוע – לא מה שחשבתם

ניווט מהיר

עובדים מחליפים היום עבודות יותר מתמיד, ורוב השיחות על הסבת מקצוע כוללות את בני דור המילניום. אם אתם מאמינים שהגיע הזמן לקריירה חדשה, אתם לא לבד, ואם אתם רציניים בביצוע המעבר לעבודה מסוג חדש, הטיפים הבאים יסייעו לכם להתחיל קריירה חדשה.

אנשים רבים שמתחילים תהליך הסבה מקצועית, נוטים להישאר ליד המקצוע שלהם בלי להחליף אותו לחלוטין. כך, למשל, שפים מתחילים להיות מסעדנים, שיפוצניקים מתחילים להיות קבלני בניין, או ששחקנים הופכים להיות במאים. אבל הסבת מקצוע יכולה להוביל לתחילת קריירה חדשה לחלוטין בתחום שאינו פופולרי, כמו למשל דיבוב.

מומלץ לקחת את הזמן

אחד הטיפים החשובים ביותר הנוגעים להסבה מקצועית הוא שאין למהר. מומלץ לקחת את כל הזמן הדרוש על מנת להבין את התחום המועדף החדש.

לפני שאתם ממהרים לשלב הבא, כדאי להקדיש מספיק זמן לחקור ולשקול את האפשרויות שלכם, ולבדוק את התחום שמספק את תחושת ההגשמה הזו, ואז לבחור במקצוע החדש.

חזרה ללימודים

במקרה של העדר כשירות לקריירה חדשה, לימוד תואר מתקדם הוא בחירה ראשונה מתאימה. הלימודים חשובים במיוחד אם אתם מעוניינים להשיג יתרון ניהולי שיסייע לכם להתקדם מתפקיד ניהולי לרמה ניהולית.

כאנשי מקצוע עובדים, קשה לעתים לפנות זמן ללימודים, אבל למרבה המזל, מכללות רבות מספקות תוכנית לימודים לתואר שני במנהל עסקים, בגישה מקוונת לחלוטין שיכולה להתאים לצרכי הלימודים שלכם בזמן שאתם עובדים. אתם יכולים להשיג את התואר שלכם במהירות, וניתן להשלים את תוכנית הלימודים בתוך שנה וחצי בלבד.

פיתוח רשת עסקית

במהלך הלימודים והעבודה, מומלץ להתמקד בבניית רשת אנשי מקצוע, שמספקת יתרון עצום בתהליך הסבה מקצועית, מכיוון שאנשי קשר יעידו על הכישורים והידע שלכם, עם סיוע בהגדרת המקרה שלכם כמועמדים פוטנציאלים.

ניתן להשתתף בכנסים שמיועדים לאנשי מקצוע מתחום הבידור והמשחק, ליצור קשרים עם אנשי מקצוע מומחים בתחום הדיבוב, ובכך להרחיב את רשימת אנשי הקשר המקצועיים.

קביעת או בדיקת הנוכחות המקוונת

עם השגת הידע על הקריירה החדשה הנבחרת, מומלץ לסקור את המדיה החברתית תוך מחשבה על המעסיקים העתידיים הפוטנציאליים. יש לבדוק את החשבונות האישיים והעסקיים בלינקדאין, בפייסבוק, באינסטגרם ובטוויטר, לעדכן מידע, להסיר פוסטים שעלולךים להזיק לתדמית המקצועית, ולעבור על הגדרות הפרטיות לפי הצורך.

מעסיקים רבים משתמשים ברשתות החברתיות לסינון מועמדים, ופלטפורמות אלו יעילות במיוחד להסבה מקצועית לתחום הדיבוב.

 

 

אופטימיזמציה של קורות החיים

במהלך התאמת קורות חיים ומכתבים מקדימים לכל משרה חדשה, יש להקפיד לבצע אופטימיזציה של מסמכים אלה על מנת להפוך אותם למתאימים למועמדות. מנהלי מחלקות משאבי אנוש מסננים קורות חיים רבים, ובוחרים מסמכים שעומדים בקריטריונים מסוימים בלבד.

למרות שכמעט בלתי אפשרי לצפות מראש את הקריטריונים המתאימים למשרות רבות, ניתן לעקוב אחר שיטות עבודה מומלצות כדי לייעל את קורות החיים והמכתב המקדים, ולהגדיל את הסיכויים להיבחר לראיון.

איך משנים קריירה בשלבים?

  1. לוקחים החלטה – אם החלטתם לשנות קריירה, כנראה שמשהו לא עובד לכם כמו שהייתם רוצים. לכן, בשלב הראשון, בין אם מדובר בשיקולים פיננסיים, בין אם שיקולים אישיים ובין אם משפחתיים, עליכם לקחת החלטה ולהבין שאתם הולכים על זה עד הסוף, לא משנה מה יעמוד בדרך.
  2. חושבים על כיוון – נסו להבין מה מניע אתכם? האם הייתם רוצים להרוויח הרבה יותר כסף ואז התחום אליו תפנו רווחי, או שאתם רוצים לעשות משהו שאתם טובים בו ומחוברים אליו?
  3. נעזרים באנשי מקצוע – במידה ואתם לא יודעים לאיזה כיוון לפנות ואיך להתקדם, כדאי לבדוק לגבי ייעוץ תעסוקתי.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר