הרמת סינוס סגורה – הדרך לפה אסתטי

ניווט מהיר

אם אתם מתעניינים בשיפור אסתטי של מראה הפה שלכם, יש לנו מידע חשוב עבורכם. בשנים האחרונות חלה התפתחות משמעותית בפרוצדורות של טיפולי שיניים, אחד מהנושאים שהתקדמו משמעותית הוא הנושא של שתלים דנטליים. כאשר השיניים במצב לא תקין ולא ניתן לשקם אותן באמצעים פשוטים כמו סתימה, טיפול שורש או ניקוי אבנית, ישנו שלב שבו אין ברירה אלא לפנות להשתלת שיניים. כדי לאפשר השתלת שיניים מוצלחת, פעמים רבות אנחנו תלויים במצבה של עצם הלסת. כדי לאפשר את השתל הדנטאלי לחלקה האחרוי של הלסת, לעיתים מתגלה שיש חוסר נפח מספק של עצם, ואם אין נוכחות מספקת של העצם, השתל לא מקבל מספיק אחיזה. במקרים מסוג זה, צריך לגרום לעיבוי של העצם במקום לפני שמחדירים את השתל. הרמת סינוס סגורה, היא חלק מתהליך כירורגי שמטרתו להוסיף עצם לחלק האחורי של הלסת. מדובר בתהליך דיי שגרתי שמאפשר להתגבר על מגבלות האנטומיה הקיימת כדי לאפשר השתלה מוצלחת.

 

למה כדאי לבצע השתלת שיניים?

השתלת שיניים יכולה לאפשר למטופל לקבל את החיוך שלו בחזרה, מילולית. בין אם הנזק שנגרם לשיניים הוא כתוצאה ממחלה בחניכיים, תאונה או מצב בריאותי לא טוב, השתלת שיניים היא פתרון אסתטי, מודרני ועמיד המחליף פעמים רבות את הצורך בשיניים תותבות. תוכלו לחפש המלצות לרופא שיניים שיבצע את ההליך לפי אזור המגורים שלכם, בין אם מדובר בטיפול אצל רופא שיניים ברעננה או בבאר שבע, חשוב למצוא רופא מקצועי ומומלץ שיערוך את הטיפול.

איך מבצעים הרמת סינוס סגורה?

הרמת סינוס סגורה נחשבת שיטה יותר קלה ופחות חודרנית למטופל, וניתן לבצע אותה כשהמחסור בעצם הוא יחסית קטן. אם פועלים בשיטה זו, הרופא ידחוק את הרצפה של הסינוס דרך פתח שמיוצר במיוחד להתקנת השתל, במיקום בו עומדים להשתיל את השן, דוחסים פנימה תחליף עצם לפנים הסינוס. יתרון גדול לשיטה זו הוא שלעיתים בטיפול אחד אפשר לעשות גם את ההכנה וגם את השתל, מה שמייעל את התהליך. התהליך של הרמת הסינוס הסגורה לוקח כשעה וניתן לבצע אותו תחת הרדמה מקומית ללא כאב במהלך הטיפול. יחד עם זאת, במקרים בהם ישנו טיפול ארוך במיוחד או שהמטופל מאד חושש מהתהליך, אפשר לעשות אותו תחת הרדמה מלאה. במקרים כאלו ההתאוששות ארוכה יותר וישנן יותר תופעות לוואי וסיכונים.

 

 

מה עושים במקרה שחסרה הרבה עצם והרמת סינוס סגורה לא מספיקה?

ישנן טכניקה נוספת שמתאימה למצב בו יש חוסר משמעותי של עצם, טכניקה זו מכונה הרמת סינוס פתוחה. במקרה כזה פותחים פתח בחלל של הפה, בצידה החיצוני של הלסת העליונה כך שניתן לגשת אל הסינוס. דרך אותו פתח, הרופא יחדיר תחליף לעצם. בחלוף הזמן הגוף ייצר תאים חדשים לעצם ובכך יוחלף התוסף המלאכותי.

 

איך לבחור רופא שיניים לביצוע התהליך?

 

בראש ובראשונה, עליכם לבחור רופא מקצועי שמתמחה בביצוע הרמת סינוס סגורה, שכן לא כל רופא שיניים מבצע פרוצדורה זו. תוכלו לקבל המלצות דרך אנשים שאתם מכירים, או לבצע בירור דרך רשת האינטרנט ולהשוות בין כמה רופאי שיניים שנראים לכם. בכל אופן, לא משנה באיזה רופא שיניים תבחרו, תמיד כדאי ואף מומלץ להגיע למרפאה לבדיקה ראשונית ולהתרשם מהקליניקה, מהרופא עצמו, מהצוות, מרמת הניקיון והאסתטיקה של המקום וכן הלאה. בנוסף, יש לשים דגש על בחינת קריטריונים נוספים כמו רמת הזמינות של הרופא, שימוש בחומרים איכותיים לצד טכנולוגיה מתקדמת וכמובן מחיר הוגן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר