קלפי אספנות – האם יש טעם לאסוף גם בשנת 2022?

ניווט מהיר

איסוף קלפי אספנות כבר שנים רבות מהווה את אחד התחביבים הפופולאריים בקרב אספנים וחובבי ענתיקות. למעשה, אם מסתכלים על השוק הזה שנקרא שוק האספנות, מדובר בתחום שמגלגל מיליונים גם בארץ, אבל בעיקר בעולם. מדובר בתחום שרק הולך והופך להיות יותר ויותר פופולארי. שאנחנו מדברים על קלפים, ממש לא מדובר בקלפי סופר בול או קלפים שמדביקים ב תוך חוברות, מדובר בקלפים ייחודיים עליהם מופיעים סטארים בינלאומיים בתחומים שונים. רק לא מזמן, הלך לו לעולמו השחקן מראדונה והקלף שלו נמכר בעשרות אלפי דולרים.  אז אם שואלים את השאלה האם יש טעם לאסוף, נכון לשנת 2022, התשובה לשאלה הזו איננה חד משמעית משום שזה מאוד תלוי על איזה תחום מדובר ובנוסף, זה גם תלוי באיזו מדינה.

 

התחום מגלגל בארצות הברית מעל 5 מיליארד דולר

אספנים של קלפי כדורגל בארצות הברית, בעלי פוטנציאל להרוויח סכומי עתק. מנתונים עולה כי השוק מגלגל בארצות הברית סכומים מטורפים מדי שנה של למעלה מ-5 מיליארד דולר וככל שהזמן עובר, הסכומים האלה רק עולים ועולים. קלף ספורט של השחקן המוכר קובי בריאנט נמכר נמכר באיביי בסכום של למעלה מ-6,000 דולרים, של השחקן לברון בסכום של למעלה מ-5,000 דולרים.

 

אפשר לאסוף שלא בשביל להרוויח

העיסוק בתחום מעלה פעמים רבות שאלות מגוונות. למשל, האם אלה שעוסקים בו עושים את זה רק בשביל הכסף, או שיש כאלה שעושים את זה גם לשם ההנאה, לשם מטרות חברתיות, שכן התחום מעודד שיח ייחודי ויוצא דופן. בשונה מבישראל, בעולם מדובר בחלק בלתי נפרד מהתרבות. בעיקר במדינות כמו ספרד, אנגליה, ארצות הברית. זה גם לא רק כדורגל וכדורסל. באנגליה יש את הקריקט ובארצות הברית יש את ההוקי, הפוטבול והבייסבול. כלומר זה הרבה יותר מרק כסף. זה ממש תחביב. יחד עם זאת, כן חשוב להכיר בכך כי קלפי אספנות מעלים את הערך שלהם בצורה יחסית מהירה וככל שהזמן עובר הם שווים יותר ויותר כסף.

 

איך אפשר להתחיל לאסוף קלפים ובכלל מוצרי אספנות?

חשוב לציין כי מדובר בתחום די מטורף ויש עוד לא מעט פריטים שאפשר לאסוף פרט לקלפים כמו רהיטים, תכשיטים, מוצרי יודאיקה, פריטים לעיצוב הבית ועוד. יש כמה דרכים שבאמצעותן ניתן להתחיל להפוך לאספנים. כמובן, שלפני שמתחילים לעשות מזה כסף ממש, כדאי להתחיל בתור תחביב. ניתן למשל לדבר עם אספנים מהתחום, לשאול אותם אילו מוצרים הכי כדאי לאסוף, מה מעניין יותר ומה פחות. בנוסף, ניתן להיכנס ברשתות החברתיות כמו למשל בפייסבוק לקבוצות שעוסקות בתחום האספנות ולהתחיל לגשש שם. אפשר לעקוב אחרי אנשים שאוספים כל מיני פריטים מעניינים ומשם להתקדם. עוד דרך להתחיל לאסוף היא פשוט לרכוש בחנויות וינטג‘ מיוחדות מוצר או שניים ואז לנסות למכור ומשם להתחיל להתגלגל עם התחום. בעיקרון, גם ברשת האינטרנט יש כל מיני מכירות ומכרזים שדרכם אפשר להיחשף לתחום בצורה מקצועית, רק חשוב לשים לב שאתם עוקבים או יוצרים קשר עם אנשים רלוונטיים ולא עם רמאים למשל שרק ינסו לעשות עליכם כסף והרבה ממנו.

 

לסיכום, תחום האספנות באופן כללי ותחום אספנות הקלפים באופן ספציפי מרתקים אנשים רבים ברחבי העולם. מצד אחד מדובר בתחביב כייפי, מעניין, שמייצר שיחות ואינטרקציות עם אנשים המתעניינים באותו תחום, מצד שני אפשר להרוויח ממנו ממש יפה, בין אם בתור מקצוע לכל דבר ובין אם בהכנסה בנוסף לתחום אחרי בו אתם עוסקים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר