עורך דין פלילי – כל מה שחשוב לדעת

ניווט מהיר

ענף המשפט והדין הפלילי הוא הענף שהפגיעה בזכיותיו של הפרט הינה הרצינית והחמורה מכולם, והענף הפלילי בעל ההשלכות החמורות ביותר. הסיבה לכך היא שהשאלה אשר עומדת לדיון הינה – האם כדאי לשלול את זכותו הבסיסי של הנאשם – הזכות של כל אדם לחירות. ולכן, תמצאו כאן את המידע הרלוונטי ביותר על עורך דין פלילי –  מה אתם צריכים לדעת, וכיצד תוכלו לבחור את הטוב ביותר עבורכם.

 

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

כדאי מאוד לבחור בצורה דקדקנית ורצינית את עורך הדין שלכם, שכן תחום זה עוסק בענייני דיני נפשות, וההשפעות של תחום זה על החיים שלכם הינן רבות ובעלות כובד משקל רב. על כן, בחירה נבונה של עורך דין פלילי הינה בחירה אשר יכולה להוביל בסופו של יום אל עבר חנינה מהנשיא, או בצד הקיצוני ביותר שלילת החירות של האדם. במידה ושכרתם עבור משפט פלילי עורך דין אשר תחום ההתמחות העיקרית שלו היא לא התחום הפלילי, אזי תוכל לגרום לעצכם נזרק רב ובלתי הפיך לחיים שלכם. המשפט הפלילי הוא תחום שונה ביותר אשר נבדל מתחומי משפט אחרים ורבים, ועל כן עורך הדין שתבחרו צריך להיות בקיא בתחום המשפט הפלילי, ולהיות בעל ניסיון רב בעל שנים בתחום זה.

על כן, כדאי לעשות את הבחירה שלכם בצורה נבונה ביותר ולבדוק לעומק כל מועמד שאתם מעוניינים לשכור. לעתים, ישנה נטייה להתפתות להצעות מחיר אטרקטיביות, או להבטחות סתמיות, אולם, לא מומלץ ולא כדאי להסתמך ולהתפתות לדברים אלה. עליכם בדוק ולחקור, ולבקש מעורך הדין איתו יצרתם קשר הוכחה עבור הניסיון שלו בתחום הפלילי, ומומלץ להסתמך על המלצות וניסיון אישי של לקוחות מולו.

כאשר תמשיכו לבחור את עורך הדין שלכם, חשוב מאוד לוודא שהוא היחיד והבלעדי אשר יתעסק בתיק הפלילי שלכם, ועליכם לוודא ולהיות בטוחים כי התיק שלכם לא יועבר לעורכי דין אחרים או עורכי דין בהתלמדות.

בדרך כלל, ההליך הפלילי מתחיל לאחר שלב החקירה בתחנת המשטרה. רוב הציבור לא מודע לכך אולם – שלב החקירה המשפטית הינו שלב בלתי נפרד וחשוב מההליך הפלילי, וגם לשלב זה יש חשיבות והשלכות על גזר הדין שלכם. שלב זה נועד להוציא מהחשוד את הראיות אשר יוצגו במשפט וישפיעו בצורה חלקה וחד משמעית על ההליך המשפטי והפלילי. עורך דין ברמה גבוהה, ידאג לשמור החל משלב החקירה במשטרה על הזכויות הפרטיות שלכם, וילווה אתכם לאורך כל הדרך, ובעצם ידאג לכם לביטחון הדרוש על מנת לדעת שאתם לא נמצאים לבד בכל התהליך המסובך והארוך הזה של הליך משפטי פלילי.

 

 

 

עורך דין עצמאי או חברה מקצועית?

 

כאשר אנחנו ניגשים לבחור עורך דין, בדרך כלל יש בפנינו שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לגשת לעורך דין שעובד בזכות עצמו, פרילנסר ולרוב נגיע אליו דרך המלצות מאנשים שאנחנו מכירים שממליצים עליו בשל תהליך מיטיב. לעומת זאת, יש אופציה נוספת שמאפשרת לנו לגשת למשרד עורכי דין מקצועי העוסק בתחום הפלילי. לעתים משרד כזה משלב גם התמחות בתחומים נוספים. כך או כך, לכל אפשרות יש את היתרונות אל מול החסרונות שלה ולכן לפני שבוחרים עורך דין, חשוב לקחת בחשבון את כל הקריטריונים כמו למשל רמת הזמינות שלו, עד כמה הוא קרוב לאזור המגורים שלנו, כמה אנשים מכירים אותו, מה השם והמוניטין שלו מסמל ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר