מחיקת נקודות תעבורה – האם זה אפשרי?

ניווט מהיר

אחד העונשים הקבועים בחוקי התעבורה הוא נקודות שנרשמות לחובתו של הנהג שעובר עבירת תעבורה. נקודות אלה עלולות להצטבר ולאחר מכן הנהג לא יוכל לחדש את רישיון הנהיגה שלו, אלא אם ישתתף בסדנאות ריענון של נהיגה בטוחה. אנשים רבים חוששים הרבה יותר מאותן נקודות מאשר מקנסות כספיים שעלולים להיות מוטלים עליהם, שכן הם מסתמכים על רישיון הנהיגה שלהם באופן יומיומי ושוטף ולא יכולים להרשות לעצמם להגיע לכדי מצב שבו הם לא יכולים לחדש את הרישיון. יחד עם זאת, במידה ואכן המצב יגיע לידי כך – הם יעשו כל שביכולתם כדי לדחות את ההשתתפות שלהם באותה סדנה ויחפשו כל תירוץ לקבלת פטור ממנה. אין זה פלא שבשנים האחרונות הרבה מאד נהגים פונים אל עורכי דין ובודקים אפשרויות למחיקת הנקודות שנרשמו להם. נשאלת השאלה – האם זה באמת ניתן לביצוע?

 

איך נרשמות הנקודות לחובתו של הנהג?

חשוב להבין שלא כל עבירת תנועה תהיה כרוכה גם ברישום של נקודות. מדובר בעיקר בעבירות חמורות יותר והכוונה היא לגרום לנהגים להירתע מביצוע אותן עבירות תנועה. במידה והנהג נתפס בעת ביצוע העבירה, ללא קשר אם נתפס על ידי שוטר או על ידי אמצעים אלקטרוניים שמנטרים את התנועה בכבישי הארץ, הוא יקבל הודעת תשלום קנס ובמידה ומדובר בעבירה שנרשמות בגינה נקודות – יירשם מספר הנקודות המדובר. הדרך היחידה להיאבק ברוע הגזירה הוא לפנות בבקשה להישפט על העבירה המדוברת ויש פרק זמן קצוב של 90 ימים לעשות זאת מהיום שבו התקבלה הודעות הדו"ח. חשוב מאד לדעת שכדאי שיהיה עו"ד תעבורה שילווה את הנהג שמעוניין להישפט, זאת על מנת לוודא שאכן מדובר בעבירה שכדאי ושווה להישפט בגינה.

 

מחיקת נקודות – הלכה למעשה

אם כך, מחיקת נקודות תעבורה יכולה להתבצע רק במסגרת של משפט בגין ביצוע עבירת תנועה. כאשר יגיע הנהג למעמד המשפט, יוכל עורך הדין המקצועי והמנוסה שמלווה אותו למצוא את הפרצות בחוק שיסייעו ללקוח שלו להיחלץ מהעונש בגין העבירה. ייתכן ושיקולים טכניים יביאו לכך שיוטל ספק בעצם ביצוע העבירה המדוברת, מה שיביא לביטול מוחלט הן של הקנס הכספי והן של הנקודות בגין העבירה. במקרים אחרים שבהם אין עוררין על עצם ביצוע העבירה ייתכן ועורך הדין יוכל ויצליח להמיר את העבירה לביצועה של עבירה אחרת אשר בגינה לא נרשמות נקודות. כך בשורה התחתונה, הלכה למעשה, יימחקו הנקודות והנהג יישא בקנס הכספי בלבד. עורכי דין מקצועיים ומנוסים שנושאי התעבורה הם תחום ההתמחות שלהם יידעו איך לפנות לכל תיק ולכל מקרה ולסייע באופן אישי ומותאם לכל לקוח שיפנה אליהם.

 

 

המשמעות של מחיקת נקודות

חשוב מאד להבין שכל מה שקשור בעבירות תעבורה נרשם ומתבצע מעקב אחרי נהגים שמבצעים שוב ושוב עבירות תעבורה. לא תמיד כדאי לנסות למחוק את הקנס והנקודות ובמקרים רבים גם עורך דין מוסמך ומנוסה ימליץ לשלם את הקנס ולהשלים עם רישום הנקודות. מה שבאמת חשוב להבין ולהפנים הוא שעצם רישום הנקודות והקנסות הכספיים נועד למנוע מנהגים לבצע עבירות שלעיתים קרובות יכולות להיות כרוכות בפגיעה בבני אדם אחרים ולכן מה שבאמת כדאי ומומלץ זה להוריד מעט את הרגל מהגז ופשוט לנהוג על פי חוקי התנועה. בלי נהיגה במהירות מופרזת, בלי מעבר צומת באור אדום ועם עצירה מוחלטת בתמרור עצור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר