מה עושים כאשר נתפסים על נהיגה בשכרות?

ניווט מהיר

אחת העבירות היותר חמורות שאפשר לעשות על הכביש תוך כדי נהיגה היא לנהוג תחת השפעה של אלכוהול ו/או השפעה של סמים. לאחר מעצר באשמת נהיגה בשכרות, סביר להניח שרישיון הנהיגה יישלל, והנהג יקבל הזמנה לדיון בבית המשפט לתעבורה. במהלך הדיון, הנהג יקבל הזדמנות להציג את גרסתו, אבל ברוב המקרים, אם קיימות ראיות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, הנהג יקבל קנס או את העונש הקבוע בחוק. אז מה עושים כאשר נתפסים על נהיגה בשכרות?

תפקידו של השוטר שבודק נהג לאחר שנעצר בחשד לביצוע עבירת תנועה חמורה

כששוטר עוצר נהג לאחר חשד לנהיגה בשכרות, הוא יבקש ממנו לעבור בדיקת ינשוף בשטח. הבדיקה הסטנדרטית מחפשת סימנים למצב בו הנהג נהג תחת השפעת אלכוהול ואינו מסוגל להפעיל בבטחה רכב.

אם אכן נמצא שהנהג אשם בעבירת נהיגה בשכרות, הוא יצטרך להתמודד עם עונשים פליליים, ועם העונש של שלילת רישיון הנהיגה שלו למשך שנה לפחות. במקרים חמורים, הוא צפוי לעונש מאסר. רכבו של הנהג יוחרם לתקופה הקבועה בחוק. חשוב להבין כי נהיגה תחת השפעה של אלכוהול ו/או סמים עלולה לא רק לגרום לכך שתהיו חשופים לעונשים הקבועים בחוק, אלא חמור מכך, לסכן אנשים אחרים כמו נהגים שנוסעים על הכביש, הולכי רגל וכדומה.

מאפייני בדיקת ינשוף

מכשיר לבדיקת נשיפה מספק אומדן ראשוני של אחוז האלכוהול בדם, כדי לקבוע אם הנהג עבר את הגבול החוקי. תוצאות הבדיקה מאוד אמינות ולכן תוצאות הבדיקה נלקחות בחשבון לגבי המשך הליכים.

תוצאות בדיקת הינשוף בשטח יירשמו בדו"ח המשטרה וישמשו על מנת לספק לרשויות אכיפת החוק את הסיבה הסבירה לביצוע המעצר.

האם ניתן לסרב לבצע בדיקת ינשוף כאשר נתפסים על נהיגה בשכרות ?

סירוב לביצוע בדיקת ינשוף לאחר המעצר עלול להוביל לעונשים שקבועים בחוק, לרבות שלילת רישיון נהיגה אוטומטית למשך שנה, גם אם הנהג היה פיכח. התובע עשוי להשתמש בסירובכם נגדכם בבית המשפט ועדיין ניתן יהיה להרשיע אתכם, גם אם לא ביצעתם את הבדיקה.

עורך דין מומחה לדיני תעבורה ידריך את הנהג בכל הנוגע לדיון בבית המשפט וייצג אותו על מנת לנסות לשמור על רישיון הנהיגה שלו או להפחית בחומרת העונש.

עונשים על נהיגה בשכרות בפעם הראשונה

העונשים על נהיגה בשכרות משתנים בהתאם למקרים השונים, אבל חשוב להבין שגם אם העבירה בוצעה בפעם הראשונה, וגם אם לא נגרמה פגיעה, העונשים עשויים לכלול:

  • מספר מינימום של ימים בכלא.
  • קנסות ואגרות בית משפט.
  • עונש על תנאי.
  • שלילת רישיון.
  • רישיון על תנאי.
  • השתתפות בתוכנית גמילה מאלכוהול.

מהם העונשים על הרשעה בגין נהיגה בשכרות אם אדם אחר נפצע או נהרג?

האישומים הפליליים בגין פציעה חמורה שנגרמה כתוצאה מנהיגה בשכרות, או תאונה קטלנית, מובילים לעונשים חמורים. כעבירה פלילית, הרשעה גוררת עונשים מחמירים, שעלולים לכלול חודשים בכלא או שנות מאסר.

אם אדם נהרג במהלך התקרית, אתם עלולים להיות מואשמים בהריגה בעבירה של הריגה ברכב, שמשמעותה עשויה להיות מאסר ממושך.

בשורה התחתונה, חשוב לשכור שירותי עורך דין לתעבורה

במקרה של הרשעה בנהיגה בשכרות, הנהג צפוי לקנסות ועונשים חמורים, כולל שלילת רישיון נהיגה, מאסר על תנאי ואפילו מאסר. עורכי דין מיומנים בדיני תעבורה יסבירו את האפשרויות המשפטיות שלכם ויבחנו את ההגנות המשפטיות הטובות ביותר.

אז מה עושים כאשר נתפסים על נהיגה בשכרות? עם כל כך הרבה עונשים על כף המאזניים, כדאי לשכור שירותי עורך דין שיש לו התמחות מיוחדת בעבירות נהיגה בשכרות, ומיומנות בטיפול בתיקים אלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר