יובש בעיניים – אילו טיפולים קיימים?

ניווט מהיר

יובש בעיניים עשוי להיות מצב זמני או כרוני, והתסמינים עשויים להשתפר או להחמיר, אבל לעולם לא ייעלמו לחלוטין. יובש כרוני בעיניים מתרחש כשהעיניים אינן מצליחות לייצר מספיק דמעות ואנשים הסובלים מהמצב, מרגישים כל מיני שינויים במערכת הראייה. בחלק מהמקרים, הסיבה למצב זה היא שהדמעות מתאדות מהר מדי, בין היתר כתוצאה מדלקת בעין או בסביבתה. חשוב לציין שבהחלט ניתן להתאים טיפול מתאים ביובש בעיניים בהתאם למצבו של המטופל.

הטיפולים זמינים במספר אפשרויות

יובש זמני בעין נגרם ברוב המקרים כתוצאה מגורמים סביבתיים. אנשים שסובלים ממצב זה עלולים לחוות את התסמינים לאחר הרכבת עדשות מגע במשך זמן רב מדי, או כתוצאה מהימצאות בסביבה יבשה. יובש כרוני בעין, לעומת זאת, נגרם לעתים קרובות על ידי מצב בסיסי. מצבים שמערבים את בלוטות העין, מחלות עור ליד העיניים, גלאוקומה ואלרגיות עלולים כולם לתרום ליובש כרוני בעין.

למרבה המזל, קיימות שיטות רבות לטפל במצב זה. הרופא יסייע למטופלים למצוא שיטות להפחתת הסימפטומים, וניתן גם להפיק תועלת מתרופות טבעיות. הנה הטיפולים הזמינים לעין יבשה כרונית, על מנת שתוכלו למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

מרבה המזל, ישנן דרכים רבות לטפל במצב זה. הרופא שלך יכול לעזור לך למצוא דרכים להפחית את הסימפטומים שלך, ואתה עשוי גם להפיק תועלת מתרופות טבעיות שתוכל לנסות בבית.

סוגי הטיפולים

קיימות תרופות והליכים רבים זמינים לטיפול בעין יבשה כרונית. בחלק מהמקרים, מצב בסיסי או גורם חיצוני עלול להוביל ליובש בעין, לכן יש להתייעץ עם הרופא על מנת לשלול מצב נוסף. תרופות מסוימות עלולות לגרום ליובש בעיניים, למשל, אז יתכן שיהיה צורך פשוט להחליף תרופות.

תרופות ללא מרשם

אחת השיטות הפופולריות ביותר לטיפול בעי יבשה היא באמצעות טיפות עיניים ללא מרשם, שנקראות דמעות מלאכותיות. טיפול עיניים שמבוססות על חומרים שאינם משמרים זמינות בבקבוקונים חד פעמיים שבהם משתמשים פעם אחת.

דמעות מלאכותיות פשוט מרטיבות את העיניים. במקרה של תסמינים מתונים של עין יבשה, דמעות מלאכותיות הן קו הטיפול היחיד הנדרש. יחד עם זאת, יתכן שיהיה צורך להשתמש בהן מספר פעמים ביום.

יש להימנע משימוש בטיפות עיניים שמפחיתות אדמומיות, כי הן עלולות לגרות את העיניים באמצעות כיווץ כלי הדם.

 

 

תרופות מרשם

הרופא ירשום תרופה לטיפול בעין יבשה כרונית. התרופות השונות עשויות להיקבע בצורת גלולות או כטיפות עיניים. רוב התרופות מתמקדות בהפחתת דלקת בעפעפיים. עם נפיחות עפעפיים, התרופות מונעות מבלוטות השמן להחדיר שמן לדמעות. ללא שמן, הדמעות מתאדות מהר מדי.

אנטיביוטיקה מעוררת ייצור שמן בבלוטות סביב העיניים. אם הרופא מאמין שהגורם לעין יבשה הוא דלקת, הוא ירשום אנטיביוטיקה אנטי דלקתית. ברוב המקרים, גם טיפות עיניים במרשם הן אנטי דלקתיות.

דוגמא אחת היא ציקלוספורין, תרופה שמשמשת גם לטיפול בחולים עם דלקת מפרקים שגרונית ופסוריאזיס. תרופה זו מדכאת את המערכת החיסונית כך שהגוף מפסיק לתקוף את עצמו. Lifitegrast היא תרופה נוספת במרשם שאושרה במיוחד לטיפול בעין יבשה כרונית.

בנוסף, יש סוגים שונים של טיפולים טבעיים ליובש בעיניים כמו למשל דיקור סיני ושימוש בצמחי מרפא טבעיים. ניתן גם להתאים תפריט תזונתי מאוזן בהתאם למצבו של המטופל. טיפולים מהסוג הזה מסייעים לפתור את הבעיה מהשורש, וזאת בשונה מטיפולים קונבנציונליים אשר פעמים רבות מטפלים בתרחיש ולא בבעיה. תוכלו לפנות למדקר סיני המומחה בטיפולים במערכת הראייה ולשפר את איכות החיים שלכם ותפקוד העיניים בצורה ניכרת.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר