עיצוב פנים הבית2018-05-24T12:44:32+00:00

עיצוב פנים הבית– עיצוב פנים של מטבחים וחדרי ילדים

עיצוב פנים – חלקי הבית

עיצוב פנים הבית הוא תחום המתחלק לחלקים רבים, שכן הבית שלנו מרכב מכמה חלקים – הסלון, חדרי השינה, האמבטיה או המקלחת, השירותים והמטבח, כאשר מדובר בבית סטנדרטי. יש צורך בגישה שונה בעיצוב פנים לכל חלק וחלק בבית והתייחסות שונה תוך התחשבות בצרכים ובשימושים בחדר מבחינה פונקציונלית. בכל חלק נרצה להשתמש בחומרים שונים, סגנונות מותאמים וכדומה…

עיצוב פנים – מטבחים

המטבח הוא חלק מן הבית וגם הוא כמו כל חלק אחר דורש עיצוב פנים המותאם לשימוש בו, במקרים רבים מהטבח לא מופרד מן הסלון מה שהופך אותו לחלק מן החלל המרכזי בבית ובעל חשיבות רבה בעיצוב פנים. במטבח אנו משתמשים על מנת לבשל, לאפות ולהכין אוכל, כך שנשתמש בחומרים שמותאמים לכך – חומרים שעמידים ברטיבות ומים, חומרים שעמידים בשריטות, חומרים מעכבי בעירה ועוד.. בעיצוב פנים המטבח נשתמש באלמנטים שונים המאפיינים אותו בכדי ליצור סגנון עיצובי , כמו משטח העבודה, הארונות והידיות, הכיור והברז, חיפוי הקירות ועוד.. ישנם סגנונות שונים לעיצוב פנים של מטבחים, הסגנונות הפופולריים ביותר בישראל הם עיצוב פנים מודרני, עיצוב פנים כפרי ועיצוב פנים וינטג’.

עיצוב פנים – חדרי ילדים

בבתים ודירות של משפחות ישנם חדרי ישנה המשמשים למגורי הילדים, גם החדרים הללו דורשים עיצוב פנים כחלק מעיצוב הבית. לעיצוב פנים של חדרי ילדים השפעה גדולה על חיי הילד, שכן לעיצוב פנים השפעה גדולה על האווירה בחדר ועל מצבי הרוח שלנו. חשוב מאוד להתאים את גישת העיצוב של החדר והעיצוב עצמו לגיל של הילד וצרכיו, לכן עיצוב פנים של חדרי ילדים הוא תחום המתחלק לחלקים שונים – עיצוב פנים של חדרי תינוקות ופעוטות, עיצוב פנים של חדרי ילדים, עיצוב פנים של חדרי מתבגרים ועוד..

בכל אחד מהחלקים הללו ניגש לעיצוב החדר בצורה שונה, בעיצוב פנים של חדרי תינוקות נתמקד בפונקציונליות החדר וצבעים מעניינים, בעיצוב פנים של חדרי ילדים ניתן לילד לבטא את עצמו בעיצוב החדר ונספק לו דרכים שונות לבטא את עצמו בכדי שיפתח את תחביביו, נתמקד הן בפונקציונליות כך שהחדר יהיה בעל מרחב רב למשחקים וכן בעיצוב כך שהחדר יתאים לטעמו של הילד ולעיצוב שאר הבית. בעיצוב חדרי מתבגרים כדאי לתת למתבגר כמה שיותר יכולת ביטוי בעיצוב, שכן החדר הוא לא רק המקום בו הוא יושן אלא מבלה את רוב זמנו בגיל הזה. מתבגרים צריכים את היכולת לקבוע החלטות ולקבל אחריות בנוגע לדברים, במיוחד כאשר מדובר בחדר שהוא שלהם והמרחב הפרטי שלהם. חשוב לדאוג שיהיה להם בחדר שולחן עבודה נוח לשיעורים ומבחנים עם חיבור למחשב, כיסא נוח, מיטה מתאימה וכדומה..