סובלים מבעיית אין אונות? בלי לחץ! יש מה לעשות וזה לגמרי טבעי

ניווט מהיר

כמעט כל גבר מחשיב את התפקוד המיני שלו לחשוב וחיוני הן לצורך קיום יחסים בריאים והן לתחושה, לדימוי ולביטחון העצמי. אם בעבר לא היה נהוג לשוחח או להתייעץ כשמופיעה בעיית אין אונות, היום פני הדברים קצת השתנו והנושא כן החל לעלות לשיח הציבורי. למעשה, תפקוד לקוי של זקפה הוא מצב שכיח שמתייחס לחוסר יכולת לקבל זקפה או לשמור עליה לאורך זמן. מספר טיפולים טבעיים מונעים מבעיית אין אונות להפוך למצב ארוך טווח. ברוב המקרים, אין אונות מתרחשת כשזרימת הדם לפין מוגבלת.

איך בוחרים את הטיפול המתאים?

קביעת הסיבה לבעיית כוח הגברא מסייעת לאנשים למצוא את הטיפולים הטבעיים המתאימים ביותר. כמובן שלפעמים טיפול טבעי איננו מספיק ויש צורך גם בטיפולים אחרים כמו למשל טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי ועוד. מאמר זה בוחן את אפשרויות הטיפולים הטבעיים השונים לבעיות אין אונות.

איך מטפלים באין אונות בגישה טבעית?

בחלק מהמקרים, לבעיית אין אונות יש סיבה פיזית, כגון מצב בריאותי שניתן לטפל בו או בעיה במחזור הדם. טיפול בכל המצבים הבסיסיים יסייע. אנשים יכולים לנקוט בצעדים על מנת להגביר את זרימת הדם שלהם, כגון פעילות גופנית קבועה, הפסקת עישון וביצוע שינויים תזונתיים.

אין אונות עלולה להיגרם גם בעקבות מתח, גורמי מערכות יחסים או גורמים רגשיים, כגון חרדה, דיכאון או טראומה. טיפולי בריאות הנפש וייעוץ זוגי מסייעים. ניתן גם לנקוט בגישת טיפול טבעי או אלטרנטיבי, כולל כדורים ללא מרשם, תרופות צמחיות ודיקור. הטיפולים הטבעיים הנפוצים כוללים:

גינקו בילובה. מסייע בהגברת זרימת הדם לפין, מה שמוביל לשיפור החשק המיני ולמניעת אין אונות.

ג'ינסנג. תרופה ביתית פופולרית. כימיקלים מסוימים בצמח זה מקדמים את הרפיית השרירים החלקים של הגוף, ומסייעים ביצירת זקפה.

יוהימבין. המרכיב העיקרי בקליפת עץ אפריקאי, יוהימבין הוא אפרודיזיאק קלאסי.

תרופות ביתיות

פעילויות מסוימות, או העדר פעילות, עשויים להשפיע על אין אונות. אנשים שעדיין לא אימצו את הרגלי אורח החיים הבאים, עשויים לגלות שנקיטה בצעדים אלו משפרת את הסימפטומים של התופעה:

תזונה בריאה

מסייעת בשמירה על בריאות מערכת הדם והגוף. אכילת מזונות מגוונים ועשירים בחומרים מזינים מפחיתה את הסיכון למחלות לב, סתימת עורקים, השמנת יתר וסוכרת, שכולם נחשבים כגורמי סיכון לאין אונות.

הפסקת עישון וצריכת אלכוהול

עישון הוא גורם סיכון עיקרי לאין אונות, מכיוון שהוא מפחית את זרימת הדם לפין. גם שתייה מוגזמת של אלכוהול עשויה להשפיע. רופאים ממליצים לגברים להגביל את צריכת האלכוהול לשני משקאות ליום.

הפחתת לחצים

למתח וחרדה יש השפעות שליליות משמעותיות על החשק המיני ותפקוד הזקפה. מקורות לחץ נפוצים כוללים בעיות בריאות, בעיות בעבודה, קשיים כלכליים ובעיות במערכות יחסים.

טיפולים אלטרנטיביים

טיפולים אלטרנטיביים מתחום של רפואה משלימה, כמו דיקור סיני ויוגה, מסייעים בהפחתת מתחים, מה שמוביל לשיפור תסמיני אין אונות.

טיפול בדיבור

לפסיכולוגיה או לבריאות הרגשית יש השפעה משמעותית על שיפור התפקוד המיני, כולל שיפור בעיות אין אונות. בעיות רגשיות כוללות מצבים נפשיים כגון דיכאון או חרדה. חוויות שליליות בעבר עשויות להשפיע גם הן על התפקוד המיני הנוכחי של אדם.

טיפול של איש מקצוע בתחום בריאות הנפש, כגון יועץ או פסיכולוג, מסייע לאנשים להתגבר על לחצים וחרדות שקשורים למין, מערכות יחסים ותחומי חיים אחרים.

לסיכום, אם אתם סובלים מבעיית אין אונות אין מה לחשוש או להתבייש. מדובר במצב נורמלי בו ניתן לטפל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר