מחלות נפש בקרב ילדים שחשוב שכל הורה יכיר

ניווט מהיר

רבים לא יודעים זאת אך גם ילדים רבים סובלים מסוגים שונים של מחלות נפש שאינן נחשבות רק לנחלתם של מבוגרים או אנשים בוגרים. בין מחלות הנפש מהן סובלים ילדים ניתן למצוא מחלות כמו דכאון שיכול להיגרם מסיבות רבות ופוגש את הילדים ברמות שונות כאשר יחד איתו מגיעים סימפטומים כמו חוסר תיאבון, חוסר רצון ללכת לבית הספר ועוד. פרט לדכאון ילדים רבים גם סובלים מהפרעות חרדה שמפריעות להם בתפקוד היום יומי ומתבטאות בהתקפים המלווים בחוסר יכולת לנשום, דופק מואץ או רעידות. בנוסף ילדים רבים גם סובלים מחרדת פרידה שבאה לידי ביטוי בכך שהילדים לא רוצים להיפרד מן ההורים כפועל יוצא לא ללכת לבית הספר, הילדים לא רוצים לישון אצל חברים ועוד. יש גם לא מעט מקרים של ילדים שמפתחים הפרעות נפשיות ורגשיות כתוצאה מהמצב הלקוי בביתם, חשיפה לאלימות פיזית ומילולית, התעללות, התמכרויות ועוד. איך מתמודדים עם כל זה?

מחלות נפש בקרב ילדים – המסגרת שעוזרת

ילדים רבים הסובלים ממחלות נפש מגיעים לפנימיה – מסגרת טיפולית לילדים שברוב המקרים עוזרת להם להתגבר על אותן הפרעות. הילדים מתגברים על הפרעות נפשיות יחד עם צוות מטפלים והמדריכים שנמצאים בפנימייה ונותנים לילדים כלים להתמודד עם התחושות אותן הם חווים במסגרת ההפרעה. כך למשל ילדים שסובלים מחרדת פרידה מן ההורים יקבלו כלים של מסוגלות ובטחון עצמי שיעזרו להם להתגבר על אותן פחדים מפרידות.

אילו טיפולים יכולים לסייע לילדים הסובלים מהפרעות נפשיות?

ישנם מגוון רב של טיפולים שיכולים לסייע לילדים להתמודד עם מחלות נפשיות, כאשר בין היתר ישנן סדנאות קבוצתיות לילדים הסובלים מאותה הפרעה שיכולים לקבל כלים יחד, לראות שהם לא לבד ובעיקר לקבל כוח מן הקבוצה. מעבר לכך, גם שילוב של אותם טיפולים קבוצתיים עם טיפול פסיכיאטרי יכול לעזור להם להתמודד בעזרת קבלת כלים נוספים מהמטפל. טיפול באומנות, טיפול בבעלי חיים, שחיה טיפולית, פסיכותרפיה ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר