עיצוב ושיפוץ מטבחים2018-05-24T12:46:31+00:00

מטבחים – חומרים לדתות ארונות המטבח וסוגי השיש.

חומרים לעיצוב ושיפוץ מטבחים

עיצוב ושיפוץ מטבחים הוא פופולרי מאוד בימינו, קיימים שלל סגנונות ועיצובים של מטבחים, וחומרים שונים ומגוונים לעיצוב ובנייה של חלקי המטבח. המטבח מורכב מחלקים רבים – ארונות, משטח העבודה, הכיור והברז, ידיות ועוד.. בכל אחד מהחלקים הללו ישנו שימוש בחומרים המותאמים למטרות והצרכים שלו.

מטבחים – חומרים לדלתות הארונות

ישנם חומרים שונים בהם ניתן להשתמש לבניית דלתות לארונות במטבחים, כל חומר הוא בעל התכונות והיתרונות שלו, רמות איכות שונות ומחירים שונים. החומרים הנפוצים ביותר לשימוש במטבחים לבניית דלתות לארונות הם עץ מלא, סנדוויץ’ ו-MDF.
• עץ מלא – עץ מלא נחשב לחומר איכותי מאוד ויוקרתי, הוא עמיד לשריטות ומכות, עמיד לרטיבות ומים וקל מאוד לתיקון. עץ מלא נחשב לחומר יקר מאוד ולכן השימוש בו במטבחים הוא מוגבל, לרוב לא מתבצע שימוש בעת מלא לבניית כל ארונות המטבח אלא לכמה אלמנטים בודדים לשדרוג המראה.
• סנדוויץ’ – הסנדוויץ’ הוא בעצם שכבות של עץ המודבקות אחת לשנייה, הוא חומר חזק ועמיד מאוד ולכן השימוש בו נפוץ במטבחים. ניתן למצוא את הסנדוויץ’ במגוון רמות איכות, סנדוויץ’ לבנה או בריץ’ שנחשב לסנדוויץ’ איכותי מאוד וסנדוויץ לבן, אדום או צפצפה שנחשבים לסוגים פחות איכותיים. המחיר של הסנדוויץ’ משתנה בהתאם לרמת האיכות שלו, אחד החסרונות בו הוא שהוא מתעקם אם ישנו שימוש בסנדוויץ’ לא איכותי.
• MDF- חומר זה הוא בעצם נסורת המודבקת בלחץ, הוא נחשב לחומר שקל לעיבוד וזול מאוד, היתרון בו הוא המחיר בלבד שכן הוא מהווה פתרון נוח בעל מחיר נוח למטבחים.

מטבחים – חומרים לשיש

קיימים חומרים שונים לבניית השיש וסוגי שיש שונים המשמשים במטבחים, לכל חומר היתרונות והחסרונות שלו. שיש קיסר הוא חומר נפוץ מאוד לשימוש בתור שיש במטבחים, זהו חומר עמיד מאוד למכות ועמיד לרטיבות, המחיר שלו נוח ולא יקר אך הוא נחשב לחומר מלאכותי. אבן גרניט היא חומר נפוץ גם כן, היא בעלת מראה יוקרתי, עמידה בחום ונגד שריטות, אך היא לא עמידה מספיק למים ונחשבת לחומר בעל עלות יקרה. הקוריאן הוא חומר יוקרתי שנראה מרשים גם כן, הוא מאוד גמיש אך החיסרון בו הוא שהוא לא עמיד לרטיבות כלל ודורש תחזוקה מורכבת. נירוסטה היא חומר פופולרי במטבחים , הוא מאוד עמידה וחזקה, לא יקרה ומתאימה לסגנונות עיצוב רבים ובכך מאוד שימושית. בוצ’ר עץ הוא חומר המשמש לבניית שיש בעל מראה אלגנטי, שמעברי תחושה ואווירה חמימה, אך הוא דורש תחזוקה רבה.