מה לעשות אם מוצאים קלפים ישנים בבית?

ניווט מהיר

אנחנו מוקפים בחפצים, רהיטים או פריטים כאלה ואחרים שלכל אחד מהם יש את הערך שלו בעיני מי שמתבונן בו או בוחן אותו. הערך הזה יכול להיות חומרי, כלומר שווי אמיתי בכסף אבל יכול להיות לחפץ מסוים גם ערך רגשי או לאומי, כאלה שאי אפשר להשוות אותם לכסף מזומן אבל חשוב בכל זאת להתייחס אליהם. לא תמיד אנשים אפילו מודעים לכך שיש להם בבית חפצים או פריטים כאלה מלאים בערך ורק כאשר נדרשת אריזה של כל הבית או פינוי שלו – פתאום מגלים כל מיני דברים שאף אחד בכלל לא ידע שאפילו קיימים בו. או אז נשאלת השאלה – מה עושים? בין אם מבינים את הערך של אותו חפץ ובין אם לא בטוחים שבכלל יש לו ערך – מה אפשר לעשות או איך אפשר לדעת במה מדובר? לשם כך צריך לפנות אל מי שמבין בעתיקות ויידע לזהות את הפריט. כך הדבר כאשר מוצאים פתאום קלפים ישנים.

קלפים ישנים

מי יודע לזהות ולהעריך עתיקות כקלפים ישנים?

כיום אפשר וכדאי לפנות לאנשי מקצוע שעוסקים בתחום של מיפוי חפצים עתיקים. רק מהתבוננות קצרה הם יכולים להסיק לא מעט פרטים אודות חפץ זה או אחר, לרבות מה המקור שלו, את מי או את מה הוא שירת, מתי הוא יוצר והכי חשוב – מה הערך שלו כיום. אנשים אלה ירכזו אצלם פריטי אספנות למכירה וגם יידעו את מי חפץ זה או אחר עשויים לעניין.

ישנם בכל רחבי הארץ והעולם אספנים שנקשרים לחפצים ומחפשים עוד ועוד כאלה על מנת להרחיב את האוסף הקיים שלהם וישמחו כשיפנו אליהם עם פריט נוסף שמתאים להם, כמו אותם קלפים ישנים, או מטבעות עתיקים, שפתאום מוצאים בבית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
קלפים ישנים

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר