כיצד נזהה מצמוץ יתר אצל ילדים?

ניווט מהיר

מצמוץ הינה תופעה טבעית של העין, המאופיינת בפתיחה וסגירה של העפעפיים בכדי לשמור על העין. למצמוץ מספר תפקידים חשובים בהקשר של שמירה על העין: מזעור חשיפה של העין למשך זמן רב, שמירה על הלחות של העין, אספקת חמצן לקרנית ועוד. לעיתים זהו גם מנגנון תגובה של הגוף, כאשר עצם זר כמו חלקיק או גרגר חול נכנס לנו לעין ובעזרת המצמוץ הגוף מנסה להוציא אותו.
לאחר שהבנו שהמצמוץ הוא תהליך נורמלי ותגובה טבעית של הגוף, חשוב שנבין כי לעיתים מדובר בתגובה שאינה רצונית, האופיינית בעיקר אצל ילדים. מצמוץ יתר יכול להעיד על הרבה מאוד דברים בקרב ילדים, כגון לקות ראייה, אלרגיה בעיניים, דלקת עיניים או אפילו טיק בלתי רצוני. אולם לעיתים הוא גם יכול להופיע כתוצאה מעייפות יתר אצל הילד, לחץ או תגובה רגשית אחרת.

עקבו אחרי תופעת מצמוץ יתר אצל ילדים

בכדי לשלול שמדובר על טיקים בעין אצל ילדים, או אחד מהדברים הנוספים שציינו קודם, חשוב מאוד לעקוב אחרי התופעה של המצמוץ. למשל, מצמוץ נורמלי אצל מבוגרים וילדים נחשב לכמות של בין 10 ל-25 מצומצמים בדקה. לכן, כדאי לבחון את הנושא לא רק פעם אחת אלא מספר פעמים על פני מספר ימים במהלך השבוע. מדוע? משום שיכול לקרות מצב שבערב אחד הילד מצמץ במהירות משום שהוא עייף מאוד, אך ביום שאחרי הכל יהיה תקין ומצמוץ היתר יחלוף כאילו לא היה.

במידה ואתם רואים כי הילד ממצמץ מספר רב של פעמים בכל יום, חשוב מאוד ללכת עימו לרופא עיניים בכדי שהוא יוכל לשלול את בעיות הקשורות לעין או לראייה. במידה ונשללו בעיות הראייה, יפנה אתכם רופא העיניים אל נוירולוג להמשך האבחון של הנושא. בנוסף, אפשר לנסות טיפול אלטרנטיבי, כגון טיפול רגשי לילדים באמצעות פרחי באך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
מצמוץ יתר אצל ילדים

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר