מה זה שיקום מבנים ומהם השלבים בתהליך?

ניווט מהיר

שיקום מבנים הוא פרויקט חשוב הנעשה בבניינים ומבנים ברחבי הארץ. התהליך משלב בין טיפול ביסודות של המבנה, אך יחד עם זאת המטרה היא גם לשפר אותו בהיבט של הנראות החיצונית שלו בפן האסתטי. שיקום מבנים הוא תהליך המתאים למבנים ישנים מאוד בהם לא בוצעו תהליכי תחזוקה וסובלים מהיחלשות של היסודות, בעיות איטום, רטיבות וכדומה, מבנים רעועים המאופיינים בסכנת קריסה של ממש, מבנים שעברו רעידת אדמה, שריפה או הצפה. אם המבנה בו אתם גרים או עובדים עונה לאחת מההגדרות הללו או יותר ועדיין לא קיבלתם צו מבנה מסוכן, כנראה שאתם צריכים לפנות לחברה מקצועית לשיקום מבנים אספרו ולהקדים תרופה למכה.

 

שיקום מבנים איך זה עובד?

בראש ובראשונה נדרש שבעל מקצוע כמו מהנדס למשל או קונסטרוקטור יגיע למבנה ויבחן אותו ואת הבעיות ו/או הליקויים שיש בו. בכל מבנה יתבצעו עבודות אחרות כמו למשל חיזוק של היסודות, חיזוק של המרפסות, איטום קירות חיצוניים, חיזוק של הגגונים ו/או המעקות, הסרה של גושים טיח, הסרת גושי בטון שעברו תהליך התרופפות, סתימה של סדקים, הסרת של חלודה לעתים אפילו החלפה של ברזלי הזיון, ביצוע תהליכי איטום חשובים לצד עבודות שיפוץ קוסמטיות. רק אחרי שאיש המקצוע יבחן את המבנה הוא יוכל לייעץ לגבי אופי הפרויקט ואם יש צורך של עבודות בגובה. המטרה של התהליך היא לייצר מבנה שהוא בטוח לשהייה, יציב, בטיחותי, מבנה אסתטי שימנע נזקים עתידיים.

על מה חשוב להקפיד?

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך הוא הקפדה על ייעוץ מקצועי. מלבד זאת, יש חשיבות גבוהה לבחירת חומרי העבודה. יש לשים לב שחומרי העבודה משלבים תו תקן, מתאימים לביצוע העבודה ולאופי המבנה כמו אקלים למשל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר