מחלות ראומטולוגיות בילדים ודרכי הטיפול בהן

ניווט מהיר

מחלות ראומטולוגיות בילדים משפיעות על ילדים רבים בישראל מדי שנה. דלקת מפרקים אידיופטית נעורים היא המחלה הראומטית השכיחה ביותר. יחד עם זאת, ילדים רבים מפתחים מחלות ראומטיות אחרות. עולם הרפואה מתמקד במחקר ובניסויים קליניים ומציב משאבים נרחבים למחקר, אבחון, טיפול וניהול מצבים אלו.

סוגי מחלות ששווה להכיר

כך, למשל, תסמונת Pfapa (פי פאפא) היא סוג של מחלה ראומטית שמאפייניה כוללים דלקת שקדים לא זיהומית, חום חוזר, פצעים בפה, הגדלת בלוטות צוואריות, ותסמינים חמורים אחרים. הטיפול במחלה זו כולל מנת סטרואידים לסיום מידי של ההתקף, וחזרה לשגרת חיים בריאה ותקינה. חשוב לציין שמחלה זו נוטה לבלבל, משום שיש לה תסמינים שמאוד דומים לאלה של דלקת גרון או אפילו שפעת. העניין הוא, שבשונה מדלקת גרון בה ניתן לטפל בתרופות אנטיביוטיות, במחלה זו טיפול אנטיביוטי אינו גורם לתגובה של הגוף ולכן אם הילד שלכם סובל מהתקפי חום החוזרים על עצמם פעם אחר פעם, שווה להתייעץ עם רופא הילדים שלכם ולבקש הפניה לראומטולוג.

דלקת מפרקים אידיופטית לנוער

דלקת מפרקים אידיופטית נעורים, שנקראת גם דלקת מפרקים שגרונית נעורים, היא הפרעה מורכבת שגורמת לדלקת מפרקים, ומטופלת באופן מקיף ונרחב.

מדענים מנתחים בהדרגה נתונים שמתקבלים מניסויים קליניים כדי ליצור טיפולים חדשים לצורות נפוצות ונדירות של דלקת מפרקים אידיופטית נעורים.

מחלות ראומטולוגיות בילדים פחות מוכרות

מחלות ראומטולוגיות בילדים כוללות מגוון רחב של הפרעות שונות. הנה כמה מצבים שרופאי ילדים מומחים מטפלים בהן:

  • תופעת ריינו
  • סקלרודרמה
  • פיברומיאלגיה
  • חנו שונליין פורפורה
  • דלקת מפרקים ליים
  • דרמטומיוזיטיס.

וזה לא הכול. רופאים מומחים במחלות ראומטולוגיות בילדים הם משאב מצוין לדילמות אבחון, מכיוון שמומחים אלו מתאמים טיפול בין תת התמחויות רבות, ומשמשים ככללים לחולים ומשפחות שהתייעצו עם מספר מומחים ולא קיבלו אבחנה מדויקת.

לעתים קרובות, מומחים למחלות ראומטולוגיות בילדים מאתרים את המחלה המדויקת ויוצרים תוכנית טיפול מקיפה.

לאחר האבחון: הצעדים הבאים

הצעד הראשון והמורכב ביותר שהורים צריכים לנקוט בו לקראת טיפול בילד עם מחלה ראומטולוגית, הוא האבחון. עכשיו אתם תוהים מה אתם צריכים לעשות בשלב הבא. סיוע לילדכם להירפא או לחיות חיים נורמליים היא המטרה, אבל הרגשות שלכם עשויים להקשות מאוד על ההחלטה לגבי מהלך הטיפול הטוב ביותר.

מומחים ברפואה ראומטולוגית לילדים מסייעים לילדכם להרגיש טוב יותר, ומאפשרים לכם להרגיש פחות מבולבלים. פשוט מאוד, הצעד הבא החשוב ביותר הוא לפנות לראומטולוג ילדים.

ראומטולוגיה לילדים: התקווה הטובה ביותר של הורים

מומחה לראומטולוגיה לילדים הוא רופא שהשקיע שנים בהשכלה והכשרה נוספת מעבר ללימודי רפואה, על מנת לקבל הסמכה לטיפול בהפרעות ראומטולוגיות של ילדים. ראומטולוגים לילדים בחרו להתמסר למומחיות זו, והם התקווה הטובה ביותר עבור ילדכם.

הם יסייעו לכם לקבל החלטות מושכלות וחכמות, ויוודאו גם שתקבלו תשובות לכל השאלות והחששות שלכם. והכי חשוב, ראומטולוג של ילדים עובד עם צוות רפואי מקצועי שמטפל בילד שלכם. צוות זה כולל אנשי מקצוע רפואיים רבים, כולל מטפלים פיזיותרפיסטים, צוות טיפול פסיכולוגי ומומחים אחרים.

ראומטולוג לילדים מסור להפליא לבריאות ולאיכות חיי ילדים. רופאים אלו מטפלים בכל צורה של מחלה ראומטית אצל ילדים ובמקביל מוודאים שלכם ולילדכם תהיה התמיכה הרגשית להתמודד עם הפוטנציאל של תוכנית טיפול ארוכת טווח. חשוב לציין כי היום יש מגוון רחב של שיטות טיפול מצוינות, חלקן מסייעות בהקלה על התסמינים השונים, חלקן מונעות את ההתקף הבא וחלקן אף מאפשרות לילד לחזור לפעילות ולשפר את איכות חייו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר