איטום גגות2018-05-24T12:47:52+00:00

איטום גגות – החשיבות באיטום גגות ושיטת האיטום ביריעות ביטומניות

איטום גגות

מחסור באיטום גגות הוא אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר, איטום הגג הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מכל בניין ומהווה הגורם החשוב ביותר במניעת רטיבות ונזילות בתוך הדירות. גג שאינו אטום יאפשר חדירה של מים דרכו אל החלק הפנימי של הבניין, מים אלו מחלחלים ומצטברים בחלקים הפנימיים של הבניין וגורמים לרטיבות בתקרה ובקירות, נזילות ועובש מתפשט. בכדי למנוע את כל הבעיות הללו, יש צורך באיטום גגות איכותי ומקצועי שיתבצע על ידי קבלן איטום מנוסה ומוביל בתחומו. איטום גגות מתבצע בעצם על ידי הנחת שכבה על הגג העשויה מחומר מבודד נגד מים, שכבה זו מהווה סוג של מגן לגג ואוטמת אותו מפני מים.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן שיטה דיי חשה ומתקדמת לאיטום גגות, איטום גגות ביריעות ביטומניות הנה שיטה יעילה ואפקטיבית מאוד, היא נחשבת לשיטה פופולרית יותר מזיפות גגות ושיטות אחרות בזכות היתרונות הרבים שלה. איטום גגות ביריעות ביטומניות מהווה פתרון אידאלי כמעט לכל מצב ומקרה ומתאים כמעט לכל סוג של גג.
איטום גגות ביריעות ביטומניות מתבסס על רצועות ביטומן מתועשות כחומר מבודד נגד מים. ישנם סוגים רבים ומגוונים של יריעות ביטומניות, אך הסוגים המרכזיים הם יריעות APP ויריעות SBS.
יריעות APP – אלו הן יריעות המועשרות בפולימר מסוג APP, כלומר פלסטיק. יריעות אלו מסוגלות להתרחב אך לא להתכווץ והן היריעות הנפוצות ביותר בשימוש בתחום איטום הגגות.
יריעות SBS – אלו הן יריעות המועשרות בפולימר מסוג SBS, כלומר גומי מלאכותי. יריעות מסוג זה מסוגלות גם להתרחב וגם להתכווץ.

היתרונות ביריעות ביטומניות

ליריעות ביטומניות תכונות ייחודיות רבות שהופכות אותן לשימושיות יותר מחומרי איטום אחרים והופכים את שיטת האיטום גגות ביריעות ביטומניות לשיטה בעלת יתרונות רבים יותר:
גמישות – יריעות ביטומניות הן גמישות, מה שמאפשר להן דינמיות ועמידה בשינויים, תזוזות אדמה ותזוזות קרקע כתוצאה מליקויי בנייה מבלי להיקרע.
אחידות – היריעות מגיעות כשכבה אטימה ואחידה מה שהופך את האיטום למוחלט ב100% ואת איכות האיטום לגבוהה ביותר, במקרים רבים כאשר חומר איטום לא מונח בצורה אחידה האיטום נפגע, במקרה זה אין את הבעיה הזו.
עמידות – יריעות ביטומניות לרוב מגיעות בציפוי חומר שמאפשר להן הגנה וחסינות מפני קרינת UV המגיעה מן השמש. יכולת זו מאפשרת להן להשתמש בצורה טובה יותר מפני בלאי וכן מבטלות את הצורך בטיפולים שנתיים לשימור האיטום.