תוכנית חיסכון – מה כדאי לדעת לפני שפותחים אותה?

ניווט מהיר

תקופת הקורונה הוכיחה לרובנו כי מי שלא חסך במשך כמה שנים מהמשכורת אותה הוא מרוויח, הביא את עצמו למצב של גירעון כלכלי. יש חשיבות רבה להקמת חסכונות לאורך השנים, תוך שמירה על הרווחים שלנו והתכוננות לקראת תקופות קשות ומאתגרות. למעשה, תוכנית חסכון מאפשרת גישה בטוחה לאחסון כספים, עם רווח קטן של אחוז מריבית מדי שנה, כשהכספים שלכם גדלים לקראת היעדים הפיננסיים ארוכי הטווח שלכם. צרכי החיסכון של כל אדם שונים. חלק מהאנשים חוסכים לקניית כרטיס טיסה לחופשה ארוכה, ואחרים חוסכים לקניית בית, יש כאלה שמעדיפים לחסוך לימים קשים, בקיצור כל אחד מאיתנו והתכניות שלו.

יתרונות תוכנית חיסכון

בתכנון כלכלה אישית או משפחתית, יש אנשים שזקוקים לגישה קלה לתוכנית החיסכון שלהם, ויש אנשים שמעוניינים לאחסן מזומנים בתוכנית בטוחה. כך או אחרת, חשוב לבדוק היטב את התחום על מנת למצוא תוכנית חיסכון שמתאימה לכם.

כשהמטרה היא להפריש חלק מההכנסה לחיסכון חודשי, מומלץ לבחור תוכנית חיסכון שתמקסם את הנכסים שלכם. למרבה המזל, תוכניות חיסכון מציעות אינספור הטבות שיסייעו לשמור על בטיחות הכסף שלכם, עם צמיחה קבועה. יש היום המון מסלולים של חיסכון וחשוב מאוד להתאים את המסלול המתאים לצרכים המשפחתיים שלכם ולמטרות. במידה והנושא חשוב ומהותי בעיניכם, שווה לפנות ליועץ כלכלה פיננסי ולהקים את תכניות החיסכון בהתאם לצרכים המשפחתיים שלכם וכמובן בהתאם לרווחים שאתם עושים לאורך השנים. אם משהו השתנה במצבכם הפיננסי, תמיד אפשר לשנות גם את התכנית.

בטיחות של תוכנית חיסכון

צבירת מזומנים בבית או בבית העסק ללא הגנה, פותחת את האפשרויות לגניבות ולנזקים. תוכניות חיסכון, לעומת זאת, מציעות בטיחות ויציבות. אלו הן אופציות מצוינות בסיכון נמוך, וגם אם נגרם נזק לחשבון החיסכון שלכם, אתם מכוסים.

צמיחה

כל חשבונות החיסכון מציעים תשלומי ריבית על היתרה. בעוד שרוב הבנקים מציעים ריביות קטנות יחסית, בממוצע של 0.06% בשנה בלבד, אתם יכולים לבדוק אפשרויות חלופיות לתוכניות חיסכון קלאסיות כמו תעודות פיקדון, שמציעות החזר מעט גדול יותר על ההשקעה.

קלות שימוש

אם אתם מנהלים חשבון עובר ושב ותוכנית חיסכון באותו בנק, ברוב המקרים קל להעביר כסף בין שני החשבונות.

רוב הבנקים הגדולים מציעים בנקאות סלולרית, ותוכלו אפילו לבחור להגדיר העברות אוטומטיות על מנת שתוכלו לחסוך אפילו בלי לחשוב על התהליך.

חלופות לתוכניות חיסכון קלאסיות

עכשיו, עם הבנת חשיבות ניהול תוכנית חיסכון, הגיע הזמן להחליט איזה סוג חשבון מתאים לצרכים שלכם. רוב האנשים בוחרים בתוכניות חיסכון קלאסיות בבנק שלהם, אבל אינכם צריכים להיות מוגבלים לאפשרות אחת בלבד. החיסרון בתכנית חיסכון דרך הבנק הוא בכך שהכסף שלכם לא צובר הרבה ריבית ולכן חשוב להיות מודעים לכל האפשרויות כמו למשל חיסכון דרך קרנות השתלמות, פתיחת תכניות חיסכון על שמות הילדים שלכם באמצעות קרנות בסיכון נמוך, בינוני או גבוה, חיסכון דרך קופות גמל ועוד.  ניתן לגוון את החסכונות שלכם על ידי מעקב אחר חשבונות עם הריבית הטובה ביותר והעמלות הנמוכות ביותר. כאמור, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי כדי לוודא שאתם בוחרים את החשבון המתאים לכם.

מה הקשר בין חיסכון לביטוחים?

פעמים רבות אפשר להתייעץ עם סוכן ביטוח שהוא גם מבין בתחום החסכונות והייעוץ הפנסיוניים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור באדם מקצועי שמבין בכל התחומים הללו, להזמין פגישת ייעוץ יסודית ומקצועית אצלכם בבית ואז תוכלו ביחד לעשות סדר בכל הדברים הקשורים לביטוחים וחסכונות שלכם ושל הילדים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר