מהי צרכנות חכמה

ניווט מהיר

הרבה מאד מודעות וידע אודות נושאים צרכניים יש כיום בשיח הציבורי. יוקר המחייה, מחירים גבוהים של מוצרי יומיום וכמובן החשיבה המעמיקה לפני שמבצעים כל סוג של רכישה – כל אלה קשורים באופן ישיר לנושאים צרכניים ולהגנה של כל אדם על כספו ככל שהוא יכול. המזל הוא שהמודעות הזאת בהחלט עוזרת להתנהל בצורה נכונה ונבונה ובשורה התחתונה יש בה כדי לסייע לשמור טוב יותר על הכסף הזמין של כל אחד ואחד. כאשר מדברים על צרכנות חכמה מדובר בעצם על הרבה דברים – על התנהלות יומיומית עם כספים, על הבחירה לחלק לתשלומים, על דחיית סיפוקים ועל קבלת החלטות ותיעדוף של קניות. כיום מדובר בנושא מהותי חוצה שכבות גיל וכזה שיכול להתאים לכל מעמד ולכל אדם בעצם. כאשר מבינים את העקרונות ובוחרים לאמץ אותם – אפשר להרוויח ולחסוך לא מעט כסף.

 

עקרונות של צרכנות חכמה

העיקרון הראשון והחשוב ביותר הוא לשמור על הכסף. לא להתפתות לקניות מיידיות ותמיד קודם כל לנשום עמוק ולחשוב האם מדובר בקנייה דרושה או כזאת שאפשר לדחות. דבר שני וחשוב לא פחות הוא השוואת מחירים. כל מוצר, פריט או שירות שרוצים לקנות אפשר וכדאי לבדוק היכן או איך לקנות אותו במחיר הכי נמוך שאפשר. לצורך זה כדאי להכיר אתרי אינטרנט של השוואות מחירים כמו למשל checkit.co.il שבו יש מגוון רחב של קטגוריות לבחירה מתוכן. דבר נוסף הוא לא להיחשף למקומות של קניות, בין אם הם פיזיים כמו חנויות או קניונים ובין אם הם מקוונים כמו אתרי אינטרנט של קניות והזמנות און ליין. כל יום או אפילו כל שעה שתעבור ללא הוצאת כספים – אלה צעדים קטנים אך מהותיים. פעולות נוספות שאפשר וכדאי לבצע הן שמירה הלכה למעשה של כסף – הכנסה של 10 ₪ מדי יום לקופה שאי אפשר לפתוח אותה, למשל, מה שייתן בסוף החודש 300 ₪ זמינים או מעל 3000 ₪ לאחר שנה שלמה.

 

החשיבות של צרכנות נבונה

חשוב מאד להקפיד על עקרונות של צרכנות נבונה, שכן בעזרתם אפשר לשמור על כסף שקיים, להגדיל את הערך שלו וכמובן לדאוג שיהיה ממנו כמה שיותר בבוא העת והעתיד. כיום מונחלים ערכים אלה גם לילדים ובני נוער, מה שעוזר גם להורים שלהם לשמור על הכסף שלהם וגם מסייע בהפיכתם של הצעירים האלה עם הזמן למבוגרים אחראיים שלא מפזרים כספים ללא הכרה ויידעו להתנהל בצורה נכונה ונבונה שלא תביא אותם לכדי פשיטת רגל או יד. לעולם אין לדעת מה טומן בחובו העתיד ולכן חשוב להקפיד לשמור לפחות על סכומי כסף גדולים ככל האפשר לכל מקרה או צרה שלא יבואו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר