מהי אופנה בת קיימא?

ניווט מהיר

אופנה בת קיימא מהווה חלק מתפיסה צרכנית המעודדת שינויים בתעשיית האופנה בעולם, במטרה להפחית תהליכים סביבתיים שלילים. אופנה זו למעשה מבקשת מהצרכנית להיות מעורבים ולקחת חלק בתהליכי אימוץ לשינוי תפיסות חברתיות, אקולוגיות, כלכליות וסביבתיות. הדרישות מהצרכנים כוללות בין השאר לטפל בבגדיהם באופן נאות, כולל שיטות ניקוי חסכוניות יותר, לצמצם את כמות האשפה, עלי ידי מסירה של בגדים מכירה, מסירה או החלפה שלהם, הסתפקות בארון עם כמות פריטים קטנה ובחירה של פריטי אופנה שיוצרו על ידי עובדים עם תנאי העסקה הוגנים.

 

מה כל אחד מאתנו יכול לעשות כדי לשמר אופנה בת קיימא?

יש המון דברים שאפשר לעשות כדי לשמר ואף לתרום לאופנה בת קיימא. בדרך כלל מוצרי אופנה העשויים מחומרים טבעיים כמו כותנה, פשתן ומשי נחשבים לידידותיים יותר לסביבה. לא סתם אימצנו את הסיסמא המוכרת את הכי יפה כשנוח לך. כשאנחנו בוחרים פריטי לבוש ונעליים שנוחים לנו, הם לרוב מיוצרים מחומרים איכותיים וטבעיים, לא כאלה שעברו תהליכי תיעוש המזיקים לסביבה. בנוסף, עדיף לבחור פריטי לבוש שמיוצרים מחומרים ממוחזרים, למשל כותנה ממוחזרת.

לפני שאתם מתפתים למחירים מעולים ומבצעים תשאלו את עצמכם

האופנה היום בעידן המודרני בו אנחנו חיים היא לא פחות ממפתה. הרשתות החברתיות מוצפות במעצבי אופנה ומותגים ייחודיים ויוצאי דופן. לעתים יש מבצעים בדיוק על הפריטים שאנחנו אוהבים או חושקים בהם כבר זמן רב. העניין הוא, שלא תמיד אנחנו באמת צריכים את אותם פריטים ולכן, לפני שאנחנו מבצעים רכישה כזו או אחרת, שווה לשאול את עצמנו האם אנחנו באמת צריכים את זה או האם המוצר יכול להחליף מוצר אחר אותו אנחנו יוכלים להעביר הלאה ולמסור. אז בואו כולנו נירתם למען המאמץ לשמור על אופנה בת קיימא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר