צבעים לקירות2018-05-24T12:45:32+00:00

צבעים לקירות – הכנת סביבת העבודה וצביעה יעילה

צבעים לקירות – מהם?

צבעים לקירות הם חלק בלתי נפרד כמעט מכל עבודת שיפוצים, אנשים רבים מחליטים לשנות את צבע הקירות על ידי צבעים לקיר בעת מעבר לדירה חדשה ושיפוציה, או בעת שיפוץ דירה חדשה ורענון המראה. לצבעים השפעה גדולה על האווירה בבית ועל מצבי הרוח שלנו, הם משפיעים רבות על עיצוב הפנים וסגנון העיצוב של הבית, לכן שינויים, במיוחד שינוי הצבעים של הקירות, הוא הליך נפוץ מאוד. במקרים רבים אנשים משתמשים בצבעים לקירות גם בכדי לכסות פגמים בקיר, כמו שריטות שטחיות, כתמים ולכלוך שלא יורד, ברוב המקרים בכדי לחדש את מראה הקיר. כשמדובר בצבעים לקיר, אין צורך במיומנות או ידע מיוחד לביצוע העבודה, כך שנוכל לבצע אותה גם בצורה עצמאית ללא צורך בצבעי או איש מקצוע אחר.

צבעים לקירות – פינוי והכנה של סביבת העבודה

אחד מהשלבים החשובים ביותר בעת צביעת קירות בצבעים הוא פינוי והכנה של סביבת העבודה, שלב זה יחסוך לנו המון התעסקויות וכאבי ראש בזמן העבודה, וגם אחריה כאשר נצטרך לנקות את האזור מהצבעים. מומלץ מאוד לפנות את כל הריהוט והחפצים שבחדר לחדר אחר, או לרכז אותם במרכז החדר כך שלא יפריעו בצביעת הקירות או יגבילו את התנועה. כסו את כל החפצים, רהיטים והרצפה בניילון או כיסוי אחר בכדי להגן עליהם מהצבעים, צבעים לקיר הן חומר מלכלך מאוד שקשה מאוד להוריד לאחר שמשאיר כתמים על הרצפה או הרהיטים. לכן, שלב זה יחסוך לנו המון עבודת ניקיון בסוף הצביעה, כאשר נצטרך לנקות את הרצפה והריהוט מהצבע.

צבעים לקירות – איך לצבוע קיר ביעילות?

אנשים רבים שמחליטים לצבוע את קירות הבית שלהם בצורה עצמאית, מתחילים לחפש ולחקור כיצד הם יכולו לצבוע את הקירות בצורה היעילה והמהירה ביותר. אמנם אין כאן עבודת קסמים בכדי לצבוע את הקירות במהירות, אך ישנם כמה טריקים וטיפים שכדאי לעקוב אחריהם בכדי להקל על הליך העבודה ולהפוך אותו למעט מהיר יותר ויעיל יותר. במידה וצובעים את התקרה, כדאי מאוד להתחיל מצביעתה, לאחר מכן להמשיך לכל החלקים הבעייתיים יותר לצביעה, כמו אזורים צרים, מסגרות ועוד. אחר כך, כדאי להתמקד במסגרת של הקירות והקו שמפריד בין הקיר לתקרה. רק בסוף כל אלו, נצבע את שאר הקירות ונמלא אותם בצבע. בעת הצביעה, חשוב מאוד לשמור על כיוון צביעה אחיד ולצבוע מלמעלה למטה בלבד.