לאן הולך כל ההון שלכם?

ניווט מהיר

אחת לתקופה מסוימת, לכולנו קורה הדבר הבא: אנחנו עוצרים לרגע את הטירוף שאנחנו חיים בו ואנחנו לא מבינים. רגע, אנחנו עובדים כל כך קשה, קמים מוקדם בכל בוקר והולכים לישון יחסית מאוחר, אנחנו מרוויחים יפה, אפילו קידמו אותנו בעבודה ועדיין אנחנו לא מצליחים להבין לאן כל הכסף נעלם. כבר איפסנו את החשבון לא פעם ולא פעם, התגברנו על המינוס, עשינו סדר בהוצאות אל מול ההכנסות ועדיין… אנחנו מרגישים חנוקים. אז אם גם אתם מרגישים ככה, אתם ממש לא לבד. אתם חלק ממעגל שמונע ממאות אלפי ישראלים להגיע לעצמאות כלכלית וזאת למרות שכל הנתונים הפיננסיים נמצאים לטובתם. אז לאן הולך כל ההון שלכם?

 

יש כמה יסודות חשובים בדרך העצמאות כלכלית

  1. תבינו איפה הכסף שלכם נמצא – פרט לכסף אותו אנחנו מוציאים ביום יום, יש לנו הרבה מאוד כספים שאנחנו חוסכים. העניין הוא שלא כולם יודעים איפה הכסף הזה בכלל נמצא. אז כדי שתוכלו לעשות סדר ולהבין כמה כסף הולך להיות לכם בגיל פרישה או כמה אתם באמת חוסכים, נסו את מנוע החיפוש לאיתור חסכונות שנקרא הר הכסף. מדובר במערכת סופר חכמה לאיתור כספים.
  2. תגדירו את המטרות שלכם -אחרי שהבנתם איפה רוב הכסף שלכם נמצא, אתם צריכים להתקדם לשלב הבא ולהגדיר מטרות. כן כן. בלי מטרות אי אפשר להתקדם לשום מקום! יש אנשים שהמטרה שלהם היא להכניס עוד משכורת אחת נוספת, יש כאלה שרוצים להגדיל את הונם העצמי בעשרות אחוזים תוך X שנים, יש כאלה שמעוניינים לרכוש דירה. תשאלו את עצמכם למה אתם יוצאים לדרך החדשה הזו ורוצים לשנות את החיים שלכם בהיבט הפיננסי.
  3. יעדים זה לא מטרות – עוד שאלה שאתם חייבים לשאול את עצמכם היא בתוך כמה זמן אתם רוצים להגיע ולהגשים את המטרות שהגדרתם לעצמכם בסעיף הקודם. עליכם לחשוב האם בכלל היעדים האלה הם ריאליים ומה רמת הסיכון שאתם יכולים לקחת בהתאם להון שיש לכם עכשיו. איך תדעו מהו יעד ריאלי? אתם מחליטים מה ריאלי ואתם קובעים מה ריאלי בעצם בשבילכם. תנסו להבין עם עצמכם כמה הכנסה פסיבית הייתם רוצים להכניס כל חודש ומתי הייתם רוצים שהכסף הזה יתחיל להיכנס. ברגע שתצליחו לענות בחוכמה על כל השאלות האלה, אתם כבר נמצאים במקום טוב.
  4. תבנו לעצמכם אסטרטגיית השקעות – זה הזמן לקבוע אסטרטגיה ולהבין איזה סוג של השקעות אתם בעצם מחפשים לעצמכם. האם אתם רוצים להשקיע בשוק ההון? האם אתם רוצים להקים קרן עם רמת סיכון גבוהה? אולי דירה להשקעה? האסטרטגיה הזו חייבת גם להכיל טקטיקה כלומר דרך פעולה. רק אחרי שתלמדו בצורה ברורה ואינטנסיבית את השוק, תבינו איפה מתאים לכם להשקיע את הכסף ואיך אתם רוצים למנף אותו, תוכלו לעשות שינוי אמיתי שלא התנגש עם הערכים והאמונות שיש לכם.

רוצים לדעת לאן הולך כל ההון שלכם? ייעוץ זו לא מילה גסה

אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לבנות לעצמכם את האסטרטגיה הנכונה, שאתם הולכים לאיבוד עם כל מיני מושגים פיננסיים מורכבים כמו מינוף כלכלי חכם, ריבית, פוליסות חיסכון וכדומה, שווה לקחת איש מקצוע שזה בדיוק מה שהוא עושה ופשוט להיעזר. במקביל לתהליך, שווה תמיד לחשוב איך אתם יכולים לייעל את עצמכם מבחינה כלכלית, לפנות לעצמכם עוד הון חודשי על ידי ביצוע פעולות מסוימות ופשוטות יחסים כמו למשל החלפת סופרמרקט בחנות השכונתית היקרה יותר ולצאת לעשות את הקניות שלכם מחוץ לעיר, החלפה של רכב במטרה לחסוך בדלק או הוצאות ביטוח וכדומה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר