הדברה ידידותית – האם יש דבר כזה?

ניווט מהיר

הרבה פעמים שאנחנו שומעים את המושג ”הדברה“ ישר עולות לנו לראש או למחשבות כל מיני אסוציאציות של ג‘וקים מתים שיסתובבו לנו בבית אחרי הריסוס, עכברים בתוך מלכודות מתחננים על נפשם ושאר דברים שהם פחות נחמדים לצפייה עבור רבים מאיתנו. אז נכון, מצד אחד אף אחד מאיתנו לא רוצה אפילו לחשוב שיש לו בבית מכת טרמיטים, אותם יצורים קטנים שמכרסמים כל מה שמכיל או עשוי מעץ, או בטח לא שמסתובבות לו נמלים בכל מקום אבל מצד שני אנחנו גם לא רוצים לפגוע באותם יצורים חסרי ישע ובטח שלא באנשים שמתגוררים בבית או בחיות המחמד שלנו. אז מסתבר שיש דבר כזה הדברה ידידותית. אותה הדברה יכולה בעצם להתפרש לשני כיוונים שונים. האחד: הדברה ידידותית עבור החרק, כלומר איך אנחנו מרחיקים את החרק או המזיק מבלי לפגוע בו? מהצד השני אנחנו רוצים לשמור על הגוף שלנו, על האנשים שגרים איתנו ועל חיות מחמד כמו כלבים וחתולים.

 

הדברה ידידותית מהצד הראשון

אם למשל מתייחסים להדברה שנחשבת למאוד פופולארית כמו יונים למשל, בהחלט ניתן לבחור בתהליך שהוא יותר ידידותי. חשוב גם לזכור ולהפנים שהרג של יונים הוא מנוגד לחוק!. לכן מוצאים פתרונות אחרים כמו רשתות נגד יונים, הרחק יונים באמצעי סאונד, דמויות מהן היונים מפחדות כמו למשל ינשופים מדומים או אפילו הרחקת יונים באמצעות סאונד. ניתן גם לבצע הרחקת יונים נגד מכרסמים. כלומר במקום לחסל את העכברים או החולדות באמצעות מלכודות תפס או קפיץ, במקום לפזר רעל בכדי שהם ימותו באופן מיידי, ניתן לבחור בפתרונות אחרים כמו למשל כלובי האכלה ואז המכרסמים לא מתים אלא רק נלכדים ואז הלוכד משחרר אותם במקום מרוחק.

 

מה לגבי הדברה אקולוגית?

ההדברה הזו זכתה להמון שמות בשנים האחרונות: הדברה אקולוגית, הדברה ידידותית, הדברה ירוקה ואפילו הדברה אורגנית. ההבדל בין הדברה כזו להדברה כימית, היא בעצם בחומרים שבהם המדביר עושה שימוש. ניקח בתור דוגמא שתיים מתוך כל ההדברות הקיימות. הדברת נמלים והדברת ג‘וקים. אלו הן שתי ההדברות הכי נפוצות במדינת ישראל. הסיבות שמדובר בהדברות הכי נפוצות הן משום שאלו הם מזיקים מאוד נפוצים ויחד עם זאת, יש לא מעט ישראלים שבוחרים להקדים תרופה למכה, עושים את ההדברות הללו במטרה להרחיק נמלים וג‘וקים עוד לפני שהם בכלל מגיעים. שתי ההדברות הללו מתבצעות באמצעות ריסוס, כלומר באמצעות חומרים כימיים שיכולים להיות מסוכנים וקטלניים גם עבור בני אדם וגם עבור חיות מחמד. לכן, במצבים כאלה, יש לצאת מהבית או הדירה וגם להוציא את חיית המחמד לפחות ל-9 שעות. את הבית יש לאוורר עוד לפני שמחזירים את חיית המחמד ולוודא שהרצפה שלנו יבשה לגמרי ואין שאריות של החומר, זאת למרות שאסור לשטוף את הרצפה למשך כמה ימים. לאנשים שלא רוצים לרסס באמצעות אותם חומרים, ניתן לבצע הדברה ירוקה.

מה זו ההדברה הזו?

מדובר בהדברה שמתבצעת על בסיס של חומרים טבעיים, ללא כימיקלים. בכל זאת, ברכיבים הצמחיים יש חומרים פעילים שהם קטלניים ומונעים מאותם מזיקים להגיע לבית. ניתן גם לעשות שימוש בפיתיונות ג‘ל עם רעל שמגיעים בתוך קפסולות כאלה שמתאימים להדברה נגד ג‘וקים ונמלי אש. גם כאן חשוב לשים לב שהמדביר מפזר את הקפסולות באזורים שאליהם חיות מחמד וילדים קטנים לא יכולים להגיע אליהם. בכל אופן, שאתם בוחרים להזמין מדביר לביצוע הדברה ידידותית, חשוב לבדוק שהכל נעשה לפי הכללים וכי אתם שומרים גם על בעלי החיים שלכם וגם על הילדים שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר