תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה שצריך להכיר

ניווט מהיר

זוגות רבים בישראל חוסכים לא מעט זמן, כדי שיבוא היום והם יוכלו לקבל מהבנק אישור על המשכנתא איתה הם יוכלו לממש את חלומם ולקנות את הדירה הראשונה שלהם. תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה משתנים מעט מבנק לבנק, אבל יש כמה תנאים שנשארים קבועים – משום ששוק המשכנתאות נמצא תחת חקיקה של בנק ישראל והבנקים מחויבים לעמוד בדרישות האלה:

  1. מצב תעסוקתי – לרוב, הבנקים יבדקו את המצב התעסוקתי של מבקש המשכנתא במקום עבודתו. לבנק חשוב לדעת לגבי רמת יציבות סבירה במקום עבודה. בנוסף, ותק בהחלט משפיע על החלטות בשלבים מאוחרים יותר.
  2. רמת הכנסה – רמת ההכנסה משפיעה גם כן על סכום המשכנתא שמאושר.
  3. הון עצמי – אחד התנאים הנוספים לקבלת משכנתא הוא הון עצמי. זהו סעיף עליו בנק ישראל שם דגש מאוד חזק, בכדי שלא ייווצר מצב שאנשים מקבלים משכנתא מבלי שהם יכולים להחזיר את הכסף.

תנאים נוספים לקבלת משכנתא הם ביטוח, מצב משפחתי והיסטוריית אשראי.

תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה

תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה מבררים אצל יועץ משכנתא

זוגות רבים מבינים עד כמה הצעד הזה של לקיחת משכנתא משמעותי ולא רגיל, וכי עליהם לדעת היטב את כל המידע והתנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה. לכן, הם פונים אל יועץ משכנתאות. תפקידו להבין האם העסקה לקראתה אתם הולכים אכן מתאימה לכם מבחינת יכולת החזר ומבחינת המימון שלה. בנוסף, יועץ משכנתא מקצועי אמור לנהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים, על מנת להשיג עבורכם ריביות כמה שיותר נמוכות. היועץ ילווה אתכם שלב אחר שלב, הן בתהליך לקיחת המשכנתא והן אחריו. יש ליועץ סוג של מחויבות כלפיכם ולכן חשוב לבצע מחקר שוק, לברר לגבי יועץ משכנתא מקצועי או חברת ייעוץ למשכנתאות עם שם, מוניטין וניסיון בתחום.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
תנאים לקבלת משכנתא לדירה ראשונה

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר