השפעתן החיובית של חיות מחמד על ילדינו

ניווט מהיר

חיות מחמד הן חלק מהחיים של ילדים רבים. מעורבות הורים, דיון פתוח ותכנון נחוצים על מנת להפוך בעלות על חיות מחמד לחוויה חיובית עבור כולם. ילד שלומד לטפל בחיית מחמד, ולהתייחס אליה באדיבות ובסבלנות, מקבל הכשרה שלא תסולא בפז בלימוד להתייחס לבני אדם באותו אופן. בנוסף, מחקרים רבים מראים את השפעתן החיובית של חיות מחמד על ילדנו בהבדל שבין ילדים החיים מגיל צעיר עם חיות מחמד לבין אחוזי תחלואה נמוכים, בהשוואה לילדים שחיים בבתים ללא חיות מחמד.

ילדים שגדלים עם כלבים או חתולים, שהופכים לחלק מהחיים של המשפחה, גדלים להיות ילדים שמחים ומתלהבים. הלהט הטבעי שלהם ותשוקתם ליצורים מכל הסוגים עשויים להוביל לעתים למאגר של כלב, שני חתולים, אקווריום ואוגר. בגישה חיובית זו של בריאות ומשפחה, הילדים לומדים לתת ולקבל אהבה ללא תנאי, מה שתורם להתפתחותם.

ויסות חושי מגיל צעיר

פעוטות שלומדים ללטף כלב או חתול מגיל צעיר, נחשפים לרעש הנביחה המבהיל כביכול, מתגברים על חוסר איזון בויסות חושי ומסוגלים בגילאים מאוחרים יותר להנות מכל מה שלעולם יש להציע. פעמים רבות אנו רואים איך תינוק או ילד צעיר שנפגש עם כלב ברחוב נרתע ממנו ואפילו מתחיל לבכות, עם הזמן הדבר יכול לייצר חרדה של ממש ולכן יש חשיבות רבה לחשוף את הילדים שלנו לחיות מחמד, גם אם זה לא ממש בתוך הבית שלנו.

חיות מחמד מסייעות בלמידה

לעתים קרובות, הורים מוצאים את ילדיהם מכורבלים במיטתם או שוכבים עם שמיכה על ספה, וקוראים את הספרים שלהם לאחד או יותר מהחתולים שלהם. הם מלטפים אותו בזמן שהם קוראים, עוצרים להראות להם תמונות ושואלים אותם שאלות. הם אפילו מרגיעים אותם במהלך חלקים מפחידים בסיפורים.

אין זה מפתיע, שכן עולם הילדים משתלב היטב עם עולם בעלי החיים, והתפתחות חברויות היא תוצאה טבעית של מערכות יחסים אלו. מחנכים יודעים זה מכבר שהכנסת חיות טיפול, בעיקר כלבים, לבתי ספר, מסייעת לילדים שמתמודדים עם אתגרים התפתחותיים בלמידה. היום הם מגלים שכל הילדים יכולים להפיק תועלת מנוכחותו של חבר פרוותי שאינו שיפוטי.

 

 

חיות מחמד מספקות נוחות לילדים

כשילדים נשאלים מה העצה שהם יתנו לילדים שאינם פופולריים ליצירת חברויות, התשובה הנפוצה אינה מתמקדת בצעצועים מגניבים או נעלי ספורט טרנדיות, אלא קבלת חיית מחמד. בין אם זה אוגר או צב. חיה נותנת ללד משהו לדבר עליו, ועניין משותף עם ילדים אחרים.

בעלי חיים הם גם מקור נהדר לנוחות. כשילדים מרגישים עצובים, כועסים, מפחדים, או כשיש להם סוד לחלוק, הם פונים לחיות המחמד שלהם. ילדים שמקבלים תמיכה מחבריהם לבעלי החיים, מדורגים על ידי הוריהם כפחות מודאגים ומסוגרים.

חיות מחמד מעודדות טיפוח

מה עוד בתחום השפעתן החיובית של חיות מחמד? חיות מחמד מפתחות אצל ילדים את היכולת לטפל באחרים. טיפוח אינו תכונה שמופיעה פתאום בבגרות כשצריכים אותה, ואנשים לא לומדים לטפח כי טיפחו אותם בילדותם. אנשים צריכים שיטות לתרגל להיות מטפלים כשהם צעירים.

בעולם המודרני, יש מעט הזדמנויות לילדים לטפל ביצורים חיים אחרים מלבד חיות מחמד. כשההורים מחנכים את ילדיהם שחיית המחמד של הבית היא באחריותם, הם מתייחסים ברצינות לתפקידם, וכך מתרגלים להיות אחראים גם בתחומים אחרים בחייהם.

כישורי הורות נאותים

שיטה אחת לסגל כישורי הורות נאותים במהלך הילדות היא באמצעות חיות מחמד. הורים שמגדירים לילדיהם זמנים מוקצבים לטיפול פעיל בחיות המחמד שלהם, במקום בבהייה במסכים, מלמדים אותם תחומי התעניינות אחרים, והם לומדים הרבה על נאמנות, אהבה ללא תנאי וביצוע מטלות במסירות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר