יועץ זכוכית או אלומיניום? סוגי יועצים ובעלי מקצוע בתחום הבניה

ניווט מהיר

בניה של בית, בניין מגורים, גורד שחקים למטרת משרדים, בית מלון או קניון נחשבת לפרויקט מאוד מורכב גם מבחינת התכנון שלו, גם מבחינת התקציב אותו אנו משקיעים וגם בהיבט של הזמן שלוקח להקים את הפרויקט. בכל תהליך כזה משתתפים ולוקחים חלק פעיל אינספור בעלי מקצוע ביניהם יועץ זכוכית, יועץ אלומיניום, יועץ מיזוג אוויר, יועץ בניה ירוקה, קבלן, מודד, אדריכל ועוד.

 

מה השתנה בתחום האלומיניום והזכוכית?

בעבר הלא רחוק היינו בוחרים לתהליך הבניה או החידוש שני בעלי מקצוע נפרדים: זגג ויועץ אלומיניום. היום, מכיון שפני הדברים השתנו לחלוטין, תחום הבניה והשיפוצים התקדם ויש מגוון של טכנולוגיות פורצות דרך כמו חלונות גלילה בשילוב ויטרינה, קירות מסך אותם מתקינים בתור חיפוי חיצוני על גורדי שחקים, סקיילייט

ושאר מוצרים המשלבים הן את חומר האלומיניום והן את חומר הזכוכית, המקצועות האלה אוגדו והיום לרוב מדובר באותו קבלן או איש מקצוע.

מה החשיבות של ייעוץ בתחום האלומיניום והזכוכית?

מדובר בשני חומרים המשתלבים במגוון של מוצרים שיש להם השפעה מאוד גדולה על איכות החיים שלנו בתוך המבנה. למעשה, התפקיד של היועצים הללו הוא להתאים עבור היזם את המוצרים האופטימליים בהתאם לאופי המבנה, הפעולות אותן מבצעים בתוכו והצרכים הכלליים והספציפיים בו. לרוב, מוצרים אלה גם ישפיעו באופן כזה או אחר על רמת האיטום והבידוד בתוך המבנה ויקבעו את איכותו, רמת הגימור שלו ולא פחות חשוב רמת עמידותו בפני גשמים, רוחות, שמש ונזקי הזמן. בחירה נכונה של מוצרי אלומיניום וזכוכית מסייעת ב:

 

  • שמירה על טמפרטורה מאוזנת בתוך המבנה מה שמפחית משמעותית את צריכת האנרגיה בתוך המבנה, חוסך בחשמל ומייעל תהליכים אנרגטיים תוך שמירה על הסביבה שלנו.
  • כניסה נכונה וטובה של אור טבעי מהחוץ אל הפנים, מה ששוב חוסך משמעותית בחשמל ובצורך להדליק תאורה מלאכותית. תאורה טבעית ידועה בתור מעלה את מצב הרוח, שומרת על אנרגיות טובות וחיובית בתוך הבית וגם מסייעת באיזון אקולוגי ושמירה על הסביבה.
  • מניעת כניסה של מי גשמים אל תוך המבנה מה ששומר הן על הקירות הפנימיים והן על הקירות החיצוניים לאורך שנים, מונע נזילות ורטיבויות מסוגים שונים ושמירה על ערכו הגבוה של הנכס לאורך זמן.
  • כניסה אופטימלית של משב רוח נעים וצונן מהחוץ אל הפנים (בפרויקטים של איטום מעטפת מגדלים, בנייני משרדים ובתים פרטיים).

 

אז איך בוחרים יועצים לפרויקט שלנו?

בין אתם מתלבטים לגבי יועץ או בעל מקצוע אחד שחסר לכם להשלמת הפרויקט ובין אם אתם צריכים לבחור את כל היועצים, יש כמה דרכים לעשות זאת. הדרך הראשונה היא פשוטה וכוללת התייעצות עם האדריכל שלכם שהוא מנהיג הפרויקט. לאדריכלים הפועלים שנים בתחום יש המון ניסיון והם יצרו קשרים עם כל מיני בעלי מקצוע החופפים אליהם. אופציה נוספת היא לדבר עם אנשים שאתם מכירים שביצעו לאחרונה פרויקט הזהה לשלכם ולקבל המלצות או דיס המלצות על בעלי מקצוע. ניתן גם להצטרף לקבוצות פייסבוק, לבקר באתרי אינטרנט המשווים בין בעלי מקצוע וכך לקבל החלטות שקולות ונכונות. כמובן שלפני שאתם בוחרים בבעל מקצוע עליכם להתייחס לקריטריונים חשובים שיכללו בתוכם:

 

  • ניסיון רלוונטי ואיפה הוא למד/ עבר את ההכשרה שלו?
  • אילו שירותים אתם מקבלים במדויק בתמורה לתשלום?
  • האם אתם מקבלים אחריות על השירות?
  • פירוט מחירים לפי שלבי עבודה
  • לבחון עבודות קודמות של אותו בעל מקצוע או לבקש לראות תיק עבודות
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר