על שיקום קיר מסך – מעטפת המבנה החיצונית

ניווט מהיר

כדי להבין את תהליך שיקום קיר מסך, צריך קודם כל להבין מה זה בכלל קיר מסך. למעשה, בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בתהליכי הבניה. בקצרה, קיר מסך מהווה מעטפת חיצונית העוטפת את המבנה ומפרידה בין הפנים לבין החוץ שלו.

 

מהו שיקום קיר מסך?

כאמור, הקיר עשוי זכוכית ונתמך על ידי קורות עשויים מאלומיניום. חשוב להבין כי הקיר הוא עצמאי ואין בו רכיבים קונסטרוקטיבים. לעיתים יידרש שיקום של אותה מעטפת חיצונית למבנה, בעקבות כשלים או נזקים כגון פגעי מזג אוויר, ועוד.

 

תפקידה של מעטפת המבנה

בפרויקטים ציבוריים, מסחריים, גורדי שחקים ובנייני משרדים, תפקידה של מעטפת מבנה היא לבודד את תנאי האקלים ולשמור על טמפרטורה אופטימלית ונוחה לשהייה. אמנם אנו נמצאים רוב הזמן בתוך המבנה, אבל בחוץ מזג האויר משתנה כל הזמן. שמש חזקה, לחות, יובש, רוחות, גשם, ברד ושלג. בפני כל אלה מעטפת המבנה צריכה לעמוד ולהתמודד.

 

למעשה, תכנון נכון של הפרויקט מראש מסייע להבטיח בידוד תנאי אקלים מצוין ושמירה על איזון. מה שמשפיע מאוד על יעילות אנרגתית ואיזון הוא החומרים מהם בונים את מעטפת המבנה.

קיימים מגוון רחב של פתרונות לשיקום מעטפת המבנה ביניהם קיר מסך כפול עם מערכת פוטו וולטאית, קיר מסך כפול אקטיבי, קיר כבלים, קיר מסך פלדה קיר מסך בשילוב הצללות, קיר מסך סקיילייט ועוד.

איך משקמים קירות מסך?

לפני שמתחילים בשלבי השיקום או עבודות כגון איטום קירות חיצוניים וכו', חייבים לאתר חברה מקצועית שזו בעצם ההתמחות שלה.

  1. תשאול מקצועי של בעלי הנכס תוך קבלת אינפורמציה על המבנה.
  2. בחינת המבנה באופן מעמיק תוך הבנת תהליך השיקום על פי שלבים.
  3. בניית תכנית עבודה פרקטית ותיחום העבודה בזמן, בחירת חומרים.
  4. תיקון של חיפויים, שיקום מערכת האיטום או הבידוד, החלפה של המרזבים, תיקון צנרת הבניין ועוד תהליכים המסייעים בשיקום קירות המסך.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר