גישבור – כלי מהיר לפתרון סכסוכים

ניווט מהיר

גישבור זו מילה מקצועית המשלבת שני תהליכים מעולים לפתרון סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט: גישור ובוררות. מדובר בתהליך יחסית קצר, המתקיים בשני שלבים עיקריים. הגישבור מתאים במגוון של מצבים בהם הצדדים לא מצליחים להגיע לפשרה או הבנה. מה שקורה בעצם הוא שמראש הצדדים מסמיכים את המגשר ומאפשרים לו להיות בורר במידת הצורך. תהליך ניהול הסכסוך מתבצע בעזרתם של עורכי דין שיש להם את הניסיון בגישבור.

 

מהם יתרונות הליך הגישבור?

בין אם מדובר בתהליך של גישור נדל“ן ובין אם בגישור בין בני זוג שנמצאים בהליכי גירושין, הכל מבוסס על שלושה עקרונות חשובים. נייטרליות סודיות ואכיפה. יתרונות נוספים של ההליך באים לידי ביטוי במחוייבות שהצדדים מביעים כלפיו ויחד עם זאת בגמישות לא מחייבת.

מה עוד מאפיין את התהליך?

בראש ובראשונה, מתחילים בגישור ואז בעצם מגדירים כל מיני נקודות מחלוקות שעולות בין הצדדים. לאחר מכן מגיעים להסכמות, לרוב באופן חלקי. במידה והצדדים מגיעים להסכמה על כל המחלוקות, ייכתב הסכם גישור המסיים את התהליך. במידה והצדדים מגיעים להסכמה לגבי רק חלק מהמחלוקות, המגשר הופך לבורר ואז מכריע בנוגע לכל אותם דברים שבהם הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה. ההכרעה של הבורר כוללת גם את החלק שהוסכם על כל הצדדים וגם על החלק שהוכרע על ידו. בנוסף, הסמכויות של המגשר ניתנות מעצם זה שהצדדים מסכימים וכל עוד מתקיים תהליך רציף של גירוש. הסכם הבוררות נקבע מראש. במידה ומדובר בהליך גישור רגיל, ניתן להפכו להליך גישבור באמצע, כל עוד הצדדים מסכימים על כך.

 

לסיכום, במקרים של מחלוקת בהם הצדדים לא רוצים להגיע לכותלי בית המשפט, מעוניינים לחסוך כספים, זמן והרבה עוגמת נפש, ניתן לפנות להליך גישבור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר