אסטמה של העור מהי?

ניווט מהיר

אסטמה של העור, היא מחלת עור שכיחה מאוד, אשר, נפוצה בעיקר אצל ילדים קטנים ואצל מבוגרים. אסתמה של העור מוגדרת כדלקת עור אוטופית, כאשר, הסובלים ממנה יחוו תסמינים של נגעים אדומים קשקשת. תינוקות הסובלים מאסתמה של העור, לרוב יחוו מחלה החולפת במשך מספר שנות ילדות, לעומת זאת, אנשים מבוגרים יכולים לחוות מחוסר נוחות, שעלול לגרום לתסכול רב ואף דיכאון. למעשה, נמצא במחקרים קשר ישיר בין מצב נפשי רעוע הכולל בין השאר דיכאון, חרדה, עצב, דכדוך לבין היווצרות של בעיות ומחלות עור, דוגמת אסטמה של העור. לכן, המחלה יכולה להיות משהו רגעי או זמני והיא יכולה גם להיות כרונית.

 

כיצד מאופיינת אסתמה של העור?

דלקת העור הזאת, עלולה לגרום לחולים בה לחוות תסמינים של גרד חזק מאוד, וכמו כן, כתמים אדומים ויבשים, העלולים להופיע באזורים שונים על פני הגוף. בין אם מדובר בגיל מבוגר או בגיל צעיר, המחלה תתאפיין בכתמים אדומים שילוו בקשקשת והפרשה, במיוחד באזור הפנים, במרפקים ובברכיים. באתר של העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס תוכלו להבין על המחלה ממש לעומק ואפילו להיעזר באתר לצורכי טיפול אינטנסיביים.

 

מדוע נוצרת אסתמה של העור?

על פי מחקרים רבים שנעשו, אסתמה של העור עלולה להתפרץ בעקבות כשל גנטי שנוצר בשכבת העור החיצונית, או לחילופין, בעקבות גירוי סביבתי של העור.

 

איך ניתן לטפל באסתמה של העור?

ראשית, חשוב לציין שבמידה ואתם חושדים כי אתם, או אחד מקרוביכם סובלים מאסתמה של העור, פנו לרופא להמשך הטיפול. במרבית המקרים, הרופא ימליץ לכם לשמור באופן קבוע על עור לח, טיפול משחתי בנגעים, להימנע ככל הניתן מגירוד, וכמו כן, להשתדל ככל האפשר להימנע מזיהומים אפשריים. בנוסף לכך, יומלץ לכם גם להתייחס בעדינות רבה אל עורכם. למשל, אחת הדרכים לשמירה על עדינות, היא, לא לשפשף את המגבת בעורכם בסיום המקלחת, אלא לספוג קלות את הרטיבות בעזרת טפיחות עדינות.

 

איך אנטיביוטיקה יכולה לעזור לאסתמה של העור?

במקרים מאוד ספציפיים, בהם המחלה תהיה קשה במיוחד, ובייעוץ עם רופא מומחה, ניתן יהיה להשתמש באנטיביוטיקה, לטיפול ממוקד בפצע או בנטילה ככדור.

 

איך עוד ניתן למנוע התקפים של אסטמה של העור?

למעשה, קיום שגרה ספציפית יכולה לסייע למנוע התקפים. בין השאר כדאי להקפיד על לבישת ביגוד קל ונעים, עשוי מכותנה, פשתן ושאר בדים טבעיים, כלומר להימנע מבדים סינטטיים ככל הניתן ”המדליקים“ את ההתקף. בנוסף, חשוב להימנע משימוש במוצרי קוסמטיקה וטיפוח המכילים אלכוהול ופרבנים כמו בשמים וקרמים, אלא לבחור במוצרים המיועדים לטיפול ומניעה של האסתמה. כדאי לשמור על גוף מאוזן, רגוע, להימנע מלחץ מיותר, שכן התקפי לחץ וחרדה יכולים לעורר התקף גם כן. אפשר לטפל באסטמה ואף למנוע אותה באמצעות טיפולים מתחום הרפואה המשלימה כמו צמחי מרפא, דיקור וכדומה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר