הנוך שונליין – מהי וכיצד היא משפיעה על אלו שסובלים ממנה?

ניווט מהיר

 הנוך שונליין היא דלקת שמופיעה בכלי הדם השונים של גוף האדם. מדובר על מחלה נפוצה למדי, זאת כאשר היא נפוצה יותר אצל אוכלוסיות גיל מסוימות מאשר אוכלוסיות גיל אחרות. על אף שמדובר בקיומה של תסמונת רפואית מוכרת למדי, עדיין מרבית האנשים לא מכירים את המחלה הדלקתית הזו, ואת הדרכים השונים להתמודדות איתה. בדיוק בשביל זה, ריכזנו לכם בשורות הקרובות מידע נחוץ ורלוונטי על מחלה דלקתית זו, מידע שיתייחס לאופי המחלה, סימפטומים שונים להופעתה, ודרכי טיפול רלוונטיות.

בתור התחלה – מה היא מחלת הנוך שונליין?

מדובר על דלקת שמופיעה ומשפיעה על חלקים שונים בגוף, ולא על אזור ספציפי וקבוע. את המחלה הזו, ייתכן שתכירו בשמות נוספים, זאת לדוגמת פורפורה, PFAPA, וכיוצא בזאת. הנוך שונליין היא מחלה שמופיעה בצורה סטטיסטית בחודשי החורף והסתיו יותר משהיא מופיעה בחודשים אחרים, אך לא ברור מה היא הסיבה לכך שמחלה זו מופיעה יותר בחודשים אלה.

מה הם הסימפטומים השונים להופעת הנוך שונליין?

אנשים רבים שואלים אותנו כיצד ניתן לחשוד בכך שאדם מסוים חולה בהנוך שונליין. ובכן, הסימפטומים הנפוצים ביותר להופעת מחלה זו, הם – פריחה המופיעה בעור, דלקת שמורגשת במפרקים השונים בגוף, כאבי בטן עזים וחזקים, ולעתים קרובות גם דימום כחלק ממערכת העיכול.

מה הן דרכי הטיפול הנפוצות במחלה זו?

לרוב, כאשר מדובר על הנוך שונליין אזי שמדובר על מחלה המופיעה לזמן קצר מאוד, כזו שחולפת לבד לאחר זמן מה. לרוב, אין צורך בטיפול ממשי, וכל מה שניתן לעשות הוא לחכות לחלוף המחלה. כן אפשר לעשות שימוש בכל מיני אמצעים טיפוליים אלטרנטייבים כמו דיקור, צמחי מרפא וכדומה, במטרה לחזק את הגוף, את המערכת החיסונית והזרימה האנרגתית הכללי.

מה צריך לעשות במצב שמופיעים התסמינים הנל?

חשוב להבין כי לא תמיד זה שמופיע תסמין אחד או יותר, הדבר מעיד על היווצרותה של המחלה הזו בגוף שלנו. לפעמים זו דלקת אחרת, לפעמים סתם כאבים שנוצרים כתוצאה ממצבים אחרים ולכן הדבר הכי חשוב הוא אבחון מקצועי, יסודי ומיטבי. אם אתם סובלים, בין אם מדובר בכאבים חדים וחזקים בבטן ובין אם מדובר בתסמינים אחרים המאפיינים את מחלה זו, הביקור הראשון לרוב יהיה אצל רופא המשפחה. לאחר מכן רופא המשפחה יוכל להפנות אתכם לכל מיני סוגים של בדיקות כלליות כמו בדיקות דם, בדיקות שתן וכדומה. במידת הצורך, תופנו לבצע גם בדיקות אצל ראומוטולוג מומחה שיודע לאבחן את המחלה בצורה מדוייקת יותר, וגם יודע כמובן להתאים את הטיפול הראוי והטוב ביותר שהוא לרוב פשוט להמתין. מחלה זו בהחלט ניתנת לטיפול וברגע שמאבחנים את המחלה בזמן, הרבה יותר קל לטפל בה והטיפול הופל יעיל יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר