דימום בשתן

ניווט מהיר

גוף האדם הוא מכונה שלא תיאמן ופועלים בה בשיתוף פעולה מדהים מערכות שלמות ואיברים שלכל אחד מהם יש את התפקיד שלו. הדם זורם בוורידים ובנימים ובדרך כלל אין שום סיבה לדם להיראות כלפי חוץ, מעל לפני השטח. דם שנראה כלפי חוץ מצביע על בעיה ולכן חשוב מאד לשים לב לסימנים כאלה על מנת לבדוק לעומק מה קרה. כמובן שאין כאן הכוונה לחתף או שריטה על פני העור שגורמים לדם לצאת החוצה אלא לדם שיוצא החוצה מהגוף דרך מקומות אחרים שגם ללא ידע או הכשרה רפואיים ידוע שאין זה מקומו שם. הופעה של דימום בשתן, למשל, היא סימן לבעיות פנימיות שמערכת השתן שייתכן שאותו אדם סובל מהן וחשוב לשים אליהן לב ולבצע בירור מעמיק.

 

על אילו בעיות או תופעות רפואיות עלול דימום בשתן להצביע?

כאמור, הופעת דם בשתן יכולה להצביע על כמה בעיות במערכת העיכול או מערכת השתן וחשוב מאד לבדוק אותן לעומק ולשלול בעיות או מחלות חמורות. על מנת לעשות זאת יש לפנות אל רופא אורולוג שמתמחה באזור זה של הגוף, לתאר לו את הדם שהופיע ולדווח על כל תופעה נלוות כמו צריבה במתן שתן, כאבים או צבע השתן. התסמינים יכולים להצביע על מגוון בעיות או מחלות – החל מאבנים בכליות, דרך זיהום בדרכי השתן ועד מחלת סרטן שלפוחית השתן. לרופא שמתמחה בתחום האורולוגיה יהיו מספר כלים או בדיקות לבצע בעצמו או להפנות אליהן את המטופל ועל סמך התוצאות שתתקבלנה הוא יוכל להבין בדיוק מה חומרת המצב ואיך יהיה הכי נכון לטפל בעניין. חשוב מאד לפנות אל האורולוג מיד כאשר שמים לב שיש דם בשתן ולא להתעכב, שכן ייתכן ויהיה מדובר בבעיה שתחמיר עד התור לרופא.

 

החשיבות של מודעות עצמית וידיעה מה קורה בגוף

אף אחד אמנם לא לומד בבית הספר שמקומו של דם בצינורות שבהם הוא זורם אך ללא ספק דם שנראה או זורם כלפי חוץ מיד מעורר חשד ואף אחד לא יישאר אדיש למראה זה. כאשר הדם מופיע בשתן עניין זה מקבל משנה חשיבות ואין זה מומלץ להתעכב או להמתין וחשוב לפנות באופן מיידי ומהיר ככל האפשר אל האורולוג על מנת שיאבחן במדויק את הבעיה ויידע להגיד מה חומרת המצב. רק בדרך זו אפשר למנוע החמרה של מצב שכבר קיים וכמובן לטפל מיד באבחנה כפי שתתקבל. בדיוק בדרך זו אפשר לבצע אבחונים מוקדמים למגוון רחב של בעיות או מחלות ולאבחון המוקדם יש חשיבות גבוהה ותרומה רבה להחלמה מהירה. כאשר רואים דם בשתן יתכן וגם חשים מתח או לחץ ולכן פנייה מהירה ככל האפשר אל הרופא גם תרגיע את הנפש.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר