לב שבור הוא לב שלם? על שברון לב ואהבה נכזבת

ניווט מהיר

מעטים האנשים אשר במהלך חייהם לא חווים פרידה זוגית קשה אשר גורמת לליבם להישבר, כשגם אהבה נכזבת או אהבה חד צדדית הן דבר מאוד שכיח שיכול לגרום לתחושות דומות. מרבית האנשים מתאוששים בחלוף זמן מה, אך עבור חלקם, התהליך ממושך ומייגע במיוחד. כיצד מתמודדים עם שברון לב מהותי? מתי יודעים שמוטב לפנות לטיפול מקצועי? הנה כמה מהתשובות שעשויות לסייע לכם.

 

תמרורי האזהרה לשברון לב משמעותי

לתשובה לשאלה איך לשחרר אהבה נכזבת, אין תשובה חד משמעית, אך לפני הבירור הזה, חשוב להבין האם מצבכם צפוי לעבור מכוח הזמן, או שמא לולא התערבות מקצועית, אתם עלולים לסבול תקופה ארוכה במיוחד. הנה כמה רמזים לכך שמדובר בשברון לב משמעותי ולא בכזה שצפוי לחלוף במהרה:

  1. משך הכאב – קשה לדבר על זמן ממוצע שבו לוקח לאדם להתאושש מפרידה משמעותית או מאכזבה קשה בתחום הרומנטי. יחד עם זאת, אצל מרבית האנשים, הקושי המרכזי נמשך כמספר שבועות. חווים כאב חד ופגיעה בתפקוד ובמצב הרוח לאורך חודש וחצי, חודשיים ואף יותר? זהו תמרור אזהרה שאין להתעלם ממנו.

 

  1. עוצמת הכאב – פרידה או אכזבה קשה יוצרת כאב קשה וזה ברור, אך נשאלת השאלה כמה הוא קשה. האם הוא גורם לכם לא להגיע לעבודה (או להגיע ולא ממש לתפקד)? האם הוא מוליד אצלכם מחשבות בסגנון "מה הטעם לחיים"? או חוסר רצון מובהק לצאת מהמיטה בבוקר? האם אתם חסרי כל עניין בדברים אחרים – בילויים, טלוויזיה ואפילו משפחה? אם השבתם כן (אפילו רק פעם אחת), ייתכן ושברון הלב שלכם מהותי ולא יחלוף מעצמו.

 

  1. פגיעה בתפקוד היום יומי – במקרים קשים במיוחד תחושת הלב השבור יכולה לגרום גם לדיכאון קליני של ממש, מה שיתבטא בחוסר תשוקה, חולשה כללית, פגיעה קשה באיכות השינה ובתיאבון ואף בתפקוד היום יומי בעבודה ובלימודים. מספיק שאחד המישורים הללו נפגע אצלכם לאורך זמן על מנת שתחליטו שהגיע הזמן לטיפול.

לב שבור – כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

אם זיהיתם חלק מהסימנים שציינו, הם נמשכים כבר למעלה מחודש ואתם מרגישים שהכאב קשה מנשוא, אין שום סיבה שתמשיכו לסבול ובוודאי שלא תאשימו את עצמכם במצב ותחשבו מחשבות כמו "בשביל מה צריך בכלל לאהוב?". פנו לטיפול פסיכולוגי מקצועי אשר במהלכו תבינו יחד עם המטפל את השורשים לתחושות הקשות שלכם ואילו דרכי טיפול הכי מתאימות למצבכם, לאישיות שלכם ולמרכיבי הפרידה. שיעורי ההצלחה של טיפול ממוקד העוסק בלב שבור גבוהים במיוחד ויספקו לכם כלים משמעותיים להתמודדות גם במקרים דומים בעתיד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר