שיקום הפה – מה זה בעצם אומר, ולמי זה מתאים?

ניווט מהיר

לבריאות של חלל הפה שלנו יש חשיבות אסתטית רבה וגדולה, זאת לצד החשיבות הרפואית שכמובן שיש לה. בסופו של דבר, החיוך שנפרש על הפנים שלנו ברגע שאנחנו מחייכים, הוא חיוך שמעיד המון על מי שאנחנו, ומהווה בסופו של דבר מעין רושם ראשוני עבור אלו שלא מכירים אותנו לעומק. כאשר ישנה הזנחה אשר קיימת ונוגעת לטיפוח חלל הפה, ההשלכות של ההזנחה הזו של בריאות חלל הפה יכולות להיות הרסניות, ולעתים קרובות להוביל לאובדן של שיניים מתוך השיניים הקיימות. שיקום הפה הוא ההליך הרפואי אשר מוצע לאותם אנשים שמתמודדים עם בעיות בחלל הפה, ובשורות הבאות, תוכלו להרחיב את הידע ולדעת עוד על הליך שיקום הפה, ומה הוא כולל.

מה זה הליך שיקום הפה? למי הוא מתאים?

הליך שיקום חלל הפה הוא הליך אשר מתאים בעיקר לאנשים שחוו אובדן של שיניים, או פגיעה קשה כלשהי שנוגעת לחלל הפה שלהם, זה בעיקר בשל הזנחה עקבית של חלל הפה, הזנחה שהובילה בסופו של דבר למצב הרפואי הקיים. הליך שיקום הפה, מתייחס בסופו של דבר לקשת רחבה של טיפולים רפואיים, ולא לטיפול רפואי ספציפי, זאת כאשר בתחילת התהליך, מתבצעת התאמה באופן אישי של סוג הטיפול למצבו הספציפי של המטופל. הליך שיקום הפה, יכול לכלול שורה ארוכה ש טיפולי שיניים מוכרים, זאת לדוגמת – השתלת שיניים, השתלת חניכיים, טיפול שורש, וכיוצא בזאת.

כיצד ניתן לבחור מרפאת השיניים מתמחה בתחום?

בחירת מרפאה השיניים ורופא השיניים היא קריטית. בדיוק בשביל זה, ריכזנו לכם כאן טיפים לבחירת רופא השיניים הטוב ביותר למעבר של שיקום הפה:

  • יחס אישי ואדיב – לכולנו חשוב להגיע למרפאה מכל סוג שהוא כאשר מתייחסים אלינו בצורה נעימה, מכבדת ומקצועית. יש לא מעט רופאי שיניים ולכן אין סיבה שתלכו למקום שאתם לא מרגישים בו בנוח מכל סיבה שהיא.
  • תעודות המעידות על הסמכה מקצועית- תוכלו להסתפק בתעודות של הרופא שיטפל בכם, ותוכלו לקחת את זה צעד אחד קדימה ולמעשה ממש לשאול איפה הרופא למד, מה ההכשרה שלו, האם יש לו ניסיון מקצועי וספיציפי בתהליך הזה של שיקום הפה ועוד.
  • בחרו רופא שיניים על פי המלצות אישיות ממכרים- תוכלו לדבר עם אנשים שאתם מכירים, לשאול המלצות, להצטרף לקבוצות פייסבוק רלוונטיות וכך למעשה לבחור את הרופא שהכי מתאים לכם גם בהיבט המקצועי, גם בהיבט האישי וגם בהיבט של התהליך אותו אתם אמורים לעבור בפה ובשיניים.

בנוסף, כדאי לבחור מרפאה ורופא עם רמת זמינות אשר תואמת את המצב הרפואי שלכם, להשוות בין כמה רופאים, לבדוק את רמת המכשור והטכנולוגיה בהם המרפאה דוגלת ורק אז לקבל החלטה.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר