מתי הגיע הזמן לקבוע תור לאורולוג מומלץ?

ניווט מהיר

בכל שנה מעלים את המודעות לגבי סוגי סרטן וגידולים שונים המאפיינים את המין הגברי. בין הגידולים הנפוצים בקרב גברים קשור לבלוטת הערמונית. אחת הדרכים להסתכל באופן מיטיב על המחלה הזו היא פשוט להכיר את הבלוטה ולהבין אילו סימפטומים ומצבים מחייבים אותנו לקבוע תור לאורולוג מומלץ. הערמונית, המכונה גם פרוסטטה היא בלוטה בגודל של אגוז מלך ובצורה של ערמון, מכאן גם נובע השם שלה. היא ממוקמת באגן, ממש מתחת לשלפוחית השתן ותפקידה העיקרי הוא לייצר חלק מנוזל הזרע שמשפיעה כמובן על תהליך הפוריות.

1 מכל 9 גברים חולה במחלה

אחד מכל תשעה גברים מאובחן כחולה סרטן הערמונית. מדי שנה מאובחנים למעלה מ-2,000 גברים החולים במחלה ורוב החולים מעל גיל 50. השיא של התחלואה מאפיינת את גילאים 70-75. לשמחתנו מדובר בגידול פחות אגרסיבי בהשוואה לגידולים אחרים ולמעלה מ-97% מהמטופלים יעברו את המחלה ויחלימו.

ככל שהמחלה תימצא בשלביה הראשונים, כך יהיה קל יותר לטפל ולרפא אותה. ברגע שהיא פורצת את גבולות הערמונית ופולשת לכבד, לריאות ולעתים גם לעצמות, האפשרויות הופכות הרבה פחות נרחבות.

אורולוג מומלץ

סימנים המעידים כי יש לפנות לאורולוג מומלץ

  1. כאבים שאינם מוסברים באגן
  2. כאבים בגב התחתון
  3. קושי או כאב בעת מתן שתן
  4. דם בשתן או בזרע

נוסף על כך, גם במקרה של ערמונית מוגדלת כדאי לעבור בדיקה אצל אורולוג.
כמה מן הבדיקות מהוות חלק מסל התרופות השגרתי ביניהן בדיקת דם ל- PSA שנחשב בעצם לחלבון אותו הערמונית מייצרת. אם ה- PSA גבוה זה מעלה את החשד לגבי גידול אבל הבדיקה הזו איננה ודאית. יש בדיקה יותר מדויקת שנקראת 4K Score היודעת לשכלל עוד רכיבים פרט ל- PSA. במידת הצורך יפנה האורולוג לבדיקת ביופסיה שהיא היחידה לתת אבחנה מדויקת יותר. גם כאן הטכנולוגיה פורצת דרך ויש היום בדיקות ביופסיה מתקדמות ומדויקות יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
אורולוג מומלץ

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר