כיצד תבחרו אורולוג מומחה?

ניווט מהיר

מגיל מסוים גברים ונשים כאחד צריכים להיות במעקב אצל אורולוג מומחה. תפקידו של האורולוג הוא לאתר בעיות וחוסר איזון במערכת השתן הן אצל גברים והן אצל נשים לצד בעיות הקשורות למערכת הרבייה אצל גברים בלבד, שכן אצל נשים מטפל בתחום זה גניקולוג. אורולוג מומחה מסייע באבחון וטיפול מצבים כמו אבנים בכליות, דלקות וזיהומים בשתן, גידולים בערמונית ושלפוחית השתן ועוד. יש כמה קריטריונים חשובים בבחירת מומחה בתחום האורולוגיה.

 

  1. פרטי או דרך קופת החולים – כדי שתוכלו לקבל הפניה לביצוע בדיקות חשובות כמו בדיקת psa, בדיקות דם וכדומה, עליכם להחליט האם אתם ניגשים לאורולוג דרך קופת החולים בה אתם חברים או פונים לאורולוג באופן פרטי. כמובן שלכל בחירה יש את היתרונות אל מול החסרונות שלה. למשל, לרוב תור פרטי יהיה קרוב וזמין יותר בהשוואה לתור דרך הקופה, אך מבחינת העלויות, הרבה פעמים משתלם יותר לבחור במומחה דרך קופת החולים. הבחירה צריכה גם להיעשות בהתאם למצב הרפואי שלכם ולדחיפות התור.
  2. המלצות – לרוב בחירת אורולוג דרך המלצות נעשית בצורה טובה ואיכותית. אם אתם מכירים אנשים שמבינים בתחום הרפואה ויכולים להתייעץ איתם, מה טוב. במידה ולא, תמיד תוכלו לבקש המלצות דרך קבוצות שאתם חברים בהן בפייסבוק, לשאול אנשים שאתם מכירים מהסביבה שלכם או אפילו לחפש בגוגל באמצעות שימוש במילות חיפוש מתאימות.
  3. ידע ניסיון והתמחות – יש כל מיני סוגים של אורולוגים המתמחים בתחומים שונים בענף ולכן שאתם בוחרים רופא מומחה, כדאי לבחון האם הוא באמת מתמחה באבחון ובטיפול הבעיה ממנה אתם סובלים בין אם מדובר בדחיפות במתן שתן ובין אם בביצוע מעקב אחרי שכבר חליתם או עברתם תהליך כירורגי כזה או אחר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר